13 Şubat 2019 Dolar Yorumları

Bu yazıyı paylaşın;

13 Şubat 2019 dolar yorumu yapan uzmanlar neler söyledi? Dolar yükselecek mi? düşecek mi? Dolar kuru ile ilgili son dakika uzman yorumları.

Dolar/TL paritesi ile ilgili açıklama yapan uzmanlar dolarda ki dalgalanmanın bu haftada süreceğini öngörüyor. Dalgalanma çok yüksek seviyelere ulaşmasa da gün içinde 5.23 – 5.31 bandında seyredeceğini öngören uzmanlar bu hafif dalgalanmanın yukarı yönlü olmayacağını belirtti.

ABD Başkanı Trump’ın dün Çin’e uygulanan ek gümrük vergisini 1 Mart’a kadar sürdüreceklerini açıklamasının ardından tüm dünyada dolar aşağı doğru bir eğilim gösterdi. Ayrıca Perşembe vu Cuma günleri yapılacak olan ABD ve Çin heyetlerinin katılacağı ticaret müzakeresi ile ilgili ABD’nin iyimser açıklamaları da doları küresel çapta zayıflattı. Ancak Avrupa bölge ekonomisinin zor durumda olması ve bu sebeple avro’nun zayıflaması sebebi ile dolar bir miktar yukarı eğilim gösterebilir. Bu yukarı eğilim ile dolar bugün 5.29 seviyelerini test edebilir.

Ülkemiz genelinde olan gelişmelerde ise yarın yapılacak olan hazine iç borç ödemeleri yakından takip ediliyor. Hazine iç borç ödemeleri öncesi yukarı yönde hareket gözlemlenen dolar, yapılan ihalelerde arzın üzerinde talep görülmesi ile tekrar aşağı yönde harekete geçti.

UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir