15 Bin TL Sermaye İle Hangi İşler Yapılabilir?

15 bin tl sermaye ile ne iş yapılır
Bu yazıyı paylaşın;

Kendi işinizi kurmak istiyorsanız ve 15 bin TL tutarında bir sermayeniz var ise 15 bin TL sermaye ile ne yapılır? Güncel iş fikirleri yazımızı inceleyebilir, sizin için en uygun iş modelini değerlendirebilirsiniz.

Bir çok insanın hayalinde kendi işini kurmak, iş sahibi olmak ve kazancını arttırmak vardır. Biraz sermayesi, iyi bir iş fikri ve cesareti olanların büyük çoğunluğu bu hayalinin peşinden koşarken bazıları ise hep hayallerini ertelemek zorunda kalmaktadır. Kendi işletmesini kuranlar iyi bir yol haritası izleyip, gelir gider dengesini orantılı tutarak başarıya ulaşmakta, bu kriterleri gözardı edenler ise maalesef hüsranlı sonuçlarla karşılaşmaktadır. Kendi işinizi kurmak istiyorsanız ve 15 bin TL civarında bir sermayeye sahipseniz, örnekleyeceğimiz iş fikirleri ile kendi işinizin patronu olabilir ve zamanla işlerinizi büyüterek kazanç arttırma yöntemleri ile kazancınızı arttırabilirsiniz.

Mantar Yetiştiriciliği ve Ticareti

15 bin TL sermaye ile kültür mantarı yetiştiriciliği

Mantar yetiştiriciliği son yıllarda yaygınlaşmaya başlayan ve henüz toplumun talebini tam olarak karşılamaya yetmeyen bir sektördür. Talebin fazla olması, mantar üretim tesislerinin kuruluş maliyetinin düşük olması, mantarların kolay ve hızlı yetişmesi bu sektöre olan talebi günden güne arttırmaktadır. Ancak üretime talep arttığı kadar tüketime de talep olması, mantar yetiştiriciliğinin karlılığının devam etmesine sebep olmakta ve uzun yıllar daha mantar yetiştiriciliği ve tüketiminin orantılı olarak devam edeceğini işaret etmektedir. Mantar yetiştiriciliği yaparak üretilen mantarlar direkt olarak anlaşmalı firmalara satılabildiği gibi farklı satış kanalları aracılığı ile de satışı gerçekleştirilebilmektedir. İlk etapta küçük bir üretim alanında başladığınız bu işe, satışlarınızın artması ile birlikte daha büyük üretim tesislerinde devam edebilir ve kazancınızı arttırabilirsiniz.

Bayilik ve Franchising Fikirleri

15 bin TL ile bayilik fikirleri

Günümüzde girişimcilerin en çok araştırdığı ve tercih ettiği girişimcilik fikirleri arasında bayilik ve franchising modeli bulunmaktadır. 15 bin TL ile çok büyük markaların bayiliklerini almak mümkün olmasa da daha küçük çapta firmalar ve sektörler üzerine yoğunlaşarak kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Düşük sermaye ile bayilik seçenekleri denilince genellikle akıllara çiğköfte bayilikleri gelmektedir. Bayilik veren çiğköfte firmaları çok yüksek bayilik ücretleri talep etmez. Hatta bazı firmalar bayilik ve franchising ücreti hiç almadan sermayenin direkt olarak işyeri dizaynına ve gerekli malzemelere harcanmasını sağlamaktadır. Yani elinizde ki sermayeyi isim hakkına vermek yerine direkt yatırım olarak kullanırsınız. Çiğ köfte bayilikleri haricinde bir sektöre girmeyi düşünüyorsanız, sermayeniz doğrultusunda kozmetik bayilikleri, dondurma bayilikleri veya kuru temizleme bayilikleri gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

Oto Yıkamacı Açmak

Oto yıkamacı açmak ne kadara mal olur

Araçlara karşı ilginiz varsa, titiz ve işini iyi yapan biriyseniz 15 bin TL sermaye ile oto yıkamacı açmak sizin için ideal bir iş fikri olacaktır. Oto yıkamacı açmak ne kadara mal olur sorusu, dükkanı açarken alacağınız makine ve techizatlara göre cevaplanabilir. Ancak orta düzeyde işinizi en azından başlangıç seviyesinde yürütebilecek kadar bir işyeri sahibi olmak istiyorsanız 15 bin TL sermaye ile oto yıkama dükkanı açabilir ve işlerinizi büyütmeye başladıktan sonra daha donanımlı bir işyeri haline getirebilirsiniz. Oto yıkamacılar yaz-kış çalışabilen ve bitmeyecek meslek grupları arasında gösterilen işletmelerdir. İyi bir reklam, temiz iş ve adınızı duyurmanızın ardından işlerinizi kolaylıkla büyütebilir ve hatta yeni şubeler bile açabilirsiniz.

Dijital Medya ve İnternet Girişimciliği

Dijital medya pazarlama ve sosyal medya uzmanlığı

Gelişen teknoloji ve içinde bulunduğumuz dijital çağa ayak uydurabilen girişimciler, dijital pazarlama ve internet hizmetleri ile kendi işinin sahibi olabilir ve oldukça iyi gelirler elde edebilirler. 15 bin TL sermayeye sahipseniz ve web tasarım, grafik tasarım, içerik yönetimi veya sosyal medya yönetimi ve pazarlama alanlarında uzmansanız, bu uzmanlığınızı kullanarak bir küçük işletme kurabilir ve zamanla işlerinizi büyütebilirsiniz. Dijital medya ve internet girişimciliği için ihtiyacınız olan şeyler; bilgisayar ve donanımları, home ofis, iyi derecede sosyal medya ve tasarım uzmanlığı ve pazarlama yeteneğidir. Elinizde bulunan sermayenin bir kısmını bilgisayar donanımı ve ofis için harcadıktan sonra iş tamamen kişisel yeteneklerinize ve bilginize kalacaktır. Kişisel yetenekleriniz ve bilginiz dahilinde işler yapmaya aşladıktan sonra sermayenizin bir kısmını da reklamlara harcayarak firmanızı tanıtabilir ve işlerinizi arttırarak büyüme yolunda emin adımlarla yürümeye başlayabilirsiniz.

15 bin TL sermaye ile yapılabilecek işler şimdilik bunlar ile sınırlıdır. Mevcut kriterlerde yeni girişimci fikirleri olması durumunda listemiz güncellenerek işler ile ilgili detaylı bilgi verilecektir. Yeni iş fikirlerinden ve güncel iş fırsatlarından hemen haberdar olmak için sitemizin sol alt köşesinde bulunan butona tıklayarak abone olabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir