45 Bin TL Üst Limit İle Emekliye Faizsiz Kredi

emekliye faizsiz kredi
Bu yazıyı paylaşın;

Emekliye faizsiz kredi verecek bankalar 10 maaş tutarında ve 45 Bin TL üst limitle işlem yapabilecek. Emekliye 10 maaş faizsiz kredi sistemi 2019 yılı son dakika detayları neler?

Emekliye faizsiz kredi düzenlemesi

Geçtiğimiz yıl üzerinde çalışılan ancak ekonomik verilerin düzensizliği nedeni ile hayata geçirilemeyen emekliye faizsiz kredi projesi yeniden gündeme geldi. Geçim sıkıntısı çeken veya nakit ihtiyacı olan milyonlarca emekli, faizsiz kredi fırsatını bekliyor. Daha önce taslak düzenlemesi yapılan ancak hayata geçirilemeyen faizsiz kredi sistemi 2019 yılında hayata geçirilebilir.

Öncelikli olarak kamu bankalarının katılacağı ve daha sonra isteğe bağlı olarak özel bankaların da katılabileceği emekliye faizsiz kredi projesi, üst limit olarak 45 bin TL olarak düşünülüyor. Ancak kredi hesaplama işleminde total emekli maaşı esas alınacak ve aylık ödeme planına göre üst limit 45 bin TL’yi geçmeyecek şekilde belirlenecek. Kullanılacak kredi toplamda 10 maaş olabilecek ve faizsiz olarak 36 ay vadede aylık tutar emekli maaşından kesilecek.

Emekliye faizsiz kredi şartları neler?

Faizsiz kredi kullanmak isteyen emeklilerin bazı şartları karşılaması gerekiyor. Öncelikle faizsiz kredi kullanacak emeklilerin mevcut başka bir kredi borcu olmaması gerekiyor. Faizsiz kredi kullanmak isteyen emekliler, krediyi sadece maaş ödemesi aldığı bankalardan yapabilecek. Bu sebeple faizsiz kredi kullanmak isteyen emekli vatandaşların maaşlarını uygun bankalardan alması önemli bir detay oluyor. Emekliye faizsiz kredi verecek bankalar şuan için belirlenmiş değil. Ancak söz konusu bankalar açıklanır açıklanmaz bu konu altında siz değerli okuyucularımız ile paylaşacağız.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir