Akbank Konut Kredisi Faizini Düşürdü

akbank konut kredisi indirimi
Bu yazıyı paylaşın;

Akbank konut kredisi faiz oranı indirimi yaparak konut kredisi faizlerini düşürdü. İşte Akbank güncel konut kredisi faiz oranı.

Türkiye’nin önde gelen özel banka kuruluşlarından olan Akbank, konut kredisi faiz oranlarında düzenleme yaparak faiz indirimi kararı aldı. 5 yıldan 10 yıla kadar kullanılan konut kredilerinde Akbank güncel faiz oranı %1.49 olarak belirlendi.

Akbank konut kredisi faiz indirimi

Emlak sektöründe yaşanan kriz ve satışların durma seviyesine gelmesinin ardından öncelikle kamu bankaları faiz indirimi yapmış, daha sonra hükümetten bankalara faiz indirimi çağrısı gelmişti. Bu faiz indirimi çağrısına uyan ilk özel banka ise Akbank oldu. Müşterilerinin tüm finansal ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamasını hedeflediklerini belirten Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, Akbank konut kredisi faiz indirimi ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Bugünden itibaren 5 ile 10 yıl vade aralığındaki konut kredisi faiz oranımızı yüzde 1,49’a çektik. Ekonominin yükseliş dönemlerinin önemli bir belirleyicisi olan konut kredilerinde öncü olacağına inandığımız bu adımı atmaktan gurur duyuyoruz. Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri yakından izlemeyi sürdürerek, avantajlı ürün ve hizmetleri sektörle buluşturmaya devam edeceğiz.”

Bu gelişme sonrası Ziraat Bankası faiz indirimi ve Vakıfbank faiz indirimi düzenlemelerine Akbank’ta dahil olmuş oldu.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir