Bilgisayar Başında Pinterest İle Para Kazanmak

Bu yazıyı paylaşın;

Pinterest ile nasıl para kazanılır? Pinterest ile para kazanmak için neler yapmak gereklidir ? Pinterest ile aylık ne kadar para kazanılır ?

Tüm dünyada oldukça popüler olan ve ülkemizde de yavaş yavaş popüler bir paylaşım ağı olmaya başlaya Pinterest, kullanıcıları için oldukça kazançlı bir platform olabiliyor. Bir fotoğraf paylaşım ağı olan ve 100 milyonun üzerinde kullanıcısı olan Pinterest ile evinizden bilgisayar başında veya akıllı telefonunuzdan kazanç elde edebilirsiniz. İnternetten para kazanma yolları denilince ilk akla gelen işlerden Pinterest ile para kazanma konusunu yakından inceleyelim.

Pinterest ile nasıl para kazanılır ?

Pinterest bir fotoğraf paylaşım platformu olmasının yanında kullanıcılarına oldukça iyi gelirler elde etmenin yolunu açıyor. Pinterest ile para kazanmak size hayal gibi gelebilir. Ancak dünya çapında binlerce kişi Pinterest üzerinden çok ciddi gelirler elde ediyor. Pinterest ile para kazanmanın yolları iki başlık altında incelenebilir. Ama incelemeye başlamadan önce şunu belirtmekte fayda var; Pinterest’te oluşturduğunuz gönderilere PİN denir. Pinterest’te bir şey paylaşacağınız zaman öncelikle ”Pin Oluştur” butonuna tıklamalı ve PİN görseli ve PİN bağlantısı seçmelisiniz. Bu pinlerin ilgili konularda toplandığı yere ise ”Pano” adı verilir. Gelelim Pinterest’ten para kazanma yollarına.

Pinterest’ten para kazanmak

>> İlk olarak belli bir kategoride hizmet veren bir websiteniz olduğunu ve sitenizde google reklamları yayınladığınızı varsayalım. Pinterest’e üye olarak sitenizde yayınladığınız içerikler (Pinler) ile ilgili panolar oluşturup ilgi çekici görseller ile içeriklerinizi burada Pin olarak yayınlayın. Yayınladığınız içeriklerin görsellerinin ilgi çekici olmasına özen gösterin. Çünkü unutmayın ki bu platform sadece bir fotoğraf paylaşım platformu ve insanlar buraya çeşitli fotoğrafları incelemek ve fotoğraf ile ilgili bilgileri öğrenmek için geliyor. Paylaşım yaparken Pinterest popüler anahtar kelimeler ile ilgili de araştırma yapmanız yararınıza olacaktırçTüm bunları eksiksiz yaptıysanız paylaştığınız fotoğraflar Pinlerinizi gören ziyaretçilerin dikkatini çeker ve pinlerinize tıklar. Pinlerinize tıklayan her kullanıcı direkt olarak sitenize yönlendirilir ve böylece hem sitenizin trafiği artar hemde güvenilir backlinkler almış olursunuz. Trafiğin artması ile birlikte websitenizin reklam geliri de artmış olacaktır.

>> İkinci olarak ise bir ürün satışı yaptığınız varsayıyoruz. Örnek verelim makyaj malzemeleri satışı yapıyorsunuz. Satacağınız makyaj malzemelerinin fotoğraflarını Pinterest’e yükleyin ve fotoğrafların açıklama kısımlarına kullanıcıların sizinle iletişime geçebilecekleri bilgileri ekleyin. Böylece Pinteres’ti kullanan yaklaşık 70 milyon kadın kullanıcının ilgisini çekmiş olacaksınız ve satış yaparak gelirinizi arttırmış olacaksınız. Ürün satışı yapmak Pinterest’te en çok kullanılan gelir modelidir ve bir çok çeşit ürün ve malzeme kolayca satılarak para kazanılabilmektedir. Sizde evde ek iş yaparak para kazanmak istiyorsanız Pinterest ile para kazanma yollarından birini seçerek oldukça iyi gelirler elde edebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir