Bitcoin Yükselişte ! 10 Bin Dolar Sınırını Geçti

bitcoin yukseliyor 10 bin dolari geçti
Bu yazıyı paylaşın;

Uzmanlardan gelen Bitcoin yorumları tam isabet etti. Kripto para birimi Bitcoin grafiği yukarı doğru eğilim gösteriyor ve 10 bin dolar sınırını geçti.

Dünyanın ilk ve en çok kullanılan kripto para birimi olan Bitcoin, Facebook’un kendi para birimi olan Libra’yı kullanacağı açıklamasının ardından ani bir yükselişe geçti. Geçtiğimiz haftalarda dünyanın en büyük sosyal platformlarından olan Facebook’un kendi kripto para birimini oluşturacağı ve tüm işlemlerini bu birim üzerinden yapacağını duyurması üzerine, kripto para piyasasında hareketlenme yaşanmıştı. Facebook‘un yeni kripto parası olan Libra ile ilgili tüm detayları dünya kamuoyuna sunması ile birlikte tüm kripto paralar ani bir yükselişe geçti. Şuanda tüm dünyada Bitcoin grafiği yukarı doğru bir eğilim gösteriyor.

Başta Bitcoin olmak üzere kısa sürede hızla değer kazanan kripto paralar, yatırımcıların yeniden dikkatini çekmeyi başardı. Bu gelişmeleri göz önünde bulundurarak analiz yapan uzmanlar geçtiğimiz haftalarda Bitcoin’in kısa sürede 10 bin dolar psikolojik sınırını aşacağını söylemişti. Ancak ilk açıklamalar ile yükselişe geçen Bitcoin’in 9 bin dolar sınırında yükselişi durdu ve bir süre bu bantta devam etti.

Fakat tüm dünyanın kullandığı ödeme ve para transferi şirketleri olan Visa, Mastercard, PayPal ve Uber firmalarının Libra‘yı desteklediğini açıklaması üzerine sanal paralar tekrar yükselişe geçti. Bu büyük kuruluşların kripto paralar ile alakalı bu yaklaşımı yatırımcılara güven kattı ve sanal paraların işlem hacmi yüzde 9 arttı. Böylece Bitcoin geçtiğimiz günlerde 10 bin dolar olan psikolojik sınırı aşmayı başardı.

Bitcoin nedir?

Bitcoin, günümüzde bir çok büyük firma tarafından kabul görmüş ve aktif olarak kullanılan sanal para birimidir. Herhangi bir devlet veya kuruluş tarafından kontrol edilemeyen bitcoin, bir çok devlet tarafından tanınmamaktadır. Ancak tüm dünyada oldukça yaygın bir kullanım ağına ve yatırım potansiyeline sahiptir.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir