Bonsai Ağacı Yetiştirerek Para Kazanmak

Bu yazıyı paylaşın;

Bonsai ağacı yetiştirerek para kazanabilir, kazancınızı sürekli hale getirebilirsiniz. Peki bonsai ağacı nedir, nasıl yetiştirilir, evde minyatür ağaç yetiştirme işi veren firmalar hangileridir?

İlk olarak Bonsai Ağacı nedir sorusunun cevabını verelim; Bonsai ağaçları son zamanların en moda bitkilerinden bir tanesidir. Çin’de ortaya çıkan, oradan Japonya’ya sıçrayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan Bonsai Ağaçları, milyonlarca kişinin ilgisini çekmiş ve bir çok ev ve ofiste yerini almaya başlamıştır. Görsel olarak oldukça güzel görünen Bonsai ağaçlarının, yetiştirilmesi ve bakımı da oldukça kolaydır.

Genellikle tohumdan yetiştirilerek fide olarak satılan Bonsailer, birçok çiçekçide ve internette satılmaktadır. Çeşit çeşit ve renkli seçeneklere sahip minyatür ağaçlar çok fazla su istemez ve oda sıcaklığına ve ışığa karşı da duyarlıdır. Ancak bitkilerin susuz kalması da ağaçların ölümüne yol açabilmektedir. Bu sebeple bonsai yetiştirirken dikkat edilmesi gerekenler sulama, ısı ve ışık gibi faktörlerdir. Ağaçların budama ve süslemi işlemi ise tamamen sizin zevkinize kalmış durumda.

Bonsai Ağacı Yetiştirerek Para Kazanmak

Evde minyatür ağaç yetiştirerek para kazanmak

Çıkmasından kısa bir süre sonra tüm dünyaya yayılan ve ülkemizde de oldukça yoğun ilgi göre Bonsai ağaçları, binlerce girişimciye ve ek iş arayan kişiye gelir kaynağı oldu. Büyük pazar potansiyelini keşfeden girişimciler, yurtdışından fidan ihracatı yaparak satışa başladı. Ancak fidan ithal etme işi hem masraflı hemde uzun süren bir yol olduğu için girişimciler zamanla tohum ihracatı yaparak fidanları kendisi yetiştirme seçeneğine yöneldi.

Ancak yetiştirme işi hem zaman alan, hem mekan gerektiren, hemde uğraş isteyen bir iş olduğu için Bonsai yetiştirme işini dışarı vererek yetiştiricilere adet başı ödeme yapma sistemi geliştirildi. Geliştirilen bu sistem ile firma mekan kiralama, ek personel masraflarından kurtulurken yetiştirme işini daha ucuza getirme fırsatı yakaladı. Üreticiler ise Bonsai ağacı yetiştirme işi yaparak evde ek iş yaparak para kazanma fırsatı yakalamış oldu.

Sizde uygun mekana ve yetiştiricilik yapacak zamana sahipseniz evde bonsai yetiştirme işi yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Evde bonsai ağacı yetiştirme işi yapmak için Bonsai Ağacı satan firmalar ile iletişime geçerek şartları görüşebilir ve uygun şartlara sahip firmalar ile çalışmaya hemen başlayabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

One Comment on “Bonsai Ağacı Yetiştirerek Para Kazanmak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir