Carvel Kids Bayilik Sistemi ve Bayilik Şartları

Carvel Kids bayilik şartları
Bu yazıyı paylaşın;

Çocuk giyim sektörünün öncü firmalarından Carvel Kids tüm Türkiye genelinde uygun bir yatırım bedeli ile bayilik veriyor. İşte Carvel Kids bayilik sistemi detayları ve bayilik şartları.

Çocuk ve bebek giyim markası olan Carvel Kids, çocuk ve bebek giyim sektöründe kendi işini kurmak isteyenlere bayilik veriyor. 0-14 yaş grubu çocuklar için ürünlerin satıldığı Carvel Kids firması girişimcisinden Franchise isim hakkı ve aylık franchise bedeli almıyor. Toplamda 120 bin tl sermaye yatırmanız gereken sistemde, proje kurulumu ve dekorasyonu firma tarafından yapılıyor. Kurulum ve dekorasyon işleminin ardından yeni açılan bayiye toplamda 80 bin tl’lik ürün gönderiyor ve ürünlerin yerleşiminin yapılmasını sağlıyor. Tüm bunların yanında mağazada çalışacak personelin eğitim sürecide firma tarafından organize ediliyor. Yani sizlere önce yatırım yapıp, daha sonrada para kazanmaya başlamak kalıyor.

Carvel Kids kar marjı ne kadar ?

Binlerce çeşit ürün ve kaliteli hizmeti ile çocuk ve bebek giyim sektöründe ön plana çıkan Carvel Kids, bayilerine oldukça karlı satış seçenekleri sunuyor. Carvel Kids çocuk giyim bayiliğinde ürünlerin kar marjları, tekstil grubunda %75 ile %100 , diğer ürünlerde ise %30 ile %60 arasında değişiklik gösteriyor.

Carvel Kids bayilik şartları neler ?

Türkiye’de çocuk ve bebek giyimi sektöründe hizmet veren Carvel Kids firmasına bayi olmak için, firmanın belirlediği bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Belirlenen şartlardan ilki 120 bin tl değerinde yatırım yapılmasıdır. Fakat yapılan bu yatırım franchise bedeli veya isim hakkı değildir. Başlangıçta yapacağınız 120 bin tl’lik yatırımın 40 bin tl’si mağaza dekorasyonu ve düzenlemesi için kullanılır. Kalan 80 bin tl ise, açılıştan hemen önce mağazanıza 80 bin tl’lik ürün gönderilmesi için kullanılmaktadır. Mağaza için kiralanan mülk en az 70 metrekare, en fazla 500 metrekare olmalıdır. Açılacak mağazanın, işlek bir cadde üzerinde, doğum bölümü olan bir hastane yakınında, bir okul bölgesinde veya bir avm’de olması gerekmektedir.

Carvel Kids Başvuru Şartları

Carvel Kids Bayilik (Franchise) Başvuru Süreci

Carvel Kids bayilik başvuru ve kurulum süreci toplamda 10 aşamadan oluşmaktadır. Başvurunuzun ardından ortalama 20 gün içinde mağazanızın açılış hazırlığı tamamlanır. Sonrasında firmanın operasyon ekibi tarafından kontrol edilerek, mağaza açılışı gerçekleştirilir. Carvel Kids bayilik başvuru süreci şu şekilde işlemektedir;

1. Başvurunun Yapılması (İnternet, telefon veya posta yoluyla başvuru yapılabilir.)

2. Başvurunun Değerlendirilmesi (Genellikle 1 gün sürer)

3. Aday Emlak’ın Ziyaret Edilerek Değerlendirilmesi (3 gün içinde)

Başvurunuz olumlu bulunduğu takdirde, 3 gün içinde mağaza için düşündüğünüz emlak ziyaret edilerek, yerinde değerlendirme yapılır.

4. Franchise Adayının Değerlendirilmesi (3 gün)

Gerekli incelemelerin tamamlanmasının ardından üç gün içinde Franchising Bölümü tarafından,franchise adayına randevu verilerek, yüzyüze görüşme yapılır. Bu görüşmede franchise adayına sisteme katılım ile ilgili detaylı bilgiler verilir.

5. Franchise Sözleşmesi’nin İmzalanması

Franchising sözleşmesinin hazırlanıp imzalanması için gerekli evrak listesi franchise’a verilir. Evrak prosedürünün tamamlanmasından sonra bir yıllık Franchising Sözleşmesi imzalanır.

6. Mimari Uygulamanın Başlatılması (Ortalama bir proje uygulaması on beş gün içerisinde tamamlanır.)

7. Personel Alımı ve Eğitim

Açılacak Carvel Kids mağazası için gerekli eleman listesi ve nitelikleri Carvel Kids İnsan kaynakları bölümü tarafından belirlenir. İşletmeci başta olmak üzere tüm ekibin eğitimleri Carvel Kids eğitim binası veya eğitim için seçilmiş pilot mağazalardan birinde, eğitim danışmanlarının gözetimi ve takibinde üç günlük sürede tamamlanır.

8.  Reklam ve Tanıtım Malzemelerinin Hazırlanması

Açılıştan bir hafta önce CARVEL KIDS mağazasına ait broşür, vb. basılı reklam malzemeleri CARVEL KIDS tasarım ekibi tarafından belirlenip basılı olarak açılacak mağaza sahibine teslim edilir.

9. Ürün Siparişlerinin Verilmesi
Mağaza açılmadan 5 gün önce ilk siparişler girişimci adına hazırlanıp mağazaya teslim edilir.

10.  Açılış gerçekleştirilir.

Carvel Kids bayilik (franchise) sistemi ile ilgili daha detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir