Çiğköfte Bayilik Sistemi İle Kendi İşini Kurmak

Bu yazıyı paylaşın;

İş kurmak isteyenler için çiğköfte bayilik şartları nelerdir, çiğköfte bayiliği için ne kadar sermaye gerekir, çiğköfte dükkanı açmak için bayilik veren firmalar hangileridir? sorularının cevaplarını araştırdık.

Çiğköfte Dükkanı Açmak

Çiğköfte, güneydoğu bölgesinde doğan ve günümüzde tüm Türkiye’nin sevdiği bir lezzet olan yiyecektir. Yüzlerce yıldır severek tüketilen ve son dönemlerde ülkemizde hatta dünyanın çeşitli bölgelerinde de yoğun olarak tüketilen çiğköfte, binlerce girişimciye kazanç kaynağı olmaktadır. Küçük bir sermaye ile işletme açmak için en uygun tercihlerin başında çiğköfte dükkanı açmak gelir. Çiğköfte dükkanı açmak için öncelikle karar verilmesi gereken faktör, kendi markanızı oluşturmak veya bayilik sistemi ile çiğköfte dükkanı açmaktır.

Çiğköfte dükkanı açmak için öncelikle iyi bir dükkan bulmalı ve kiralamalısınız. Bulacağınız dükkan mutlaka işlek bir cadde üzerinde olmalı, yerleşim yeri içinde olmalı ve en az 35-50 m2 genişliğinde olmalıdır. Sadece satışa yönelik dükkanlar paket servisler için uygun olsa da, dükkanda çiğköfte yemek isteyen müşteriler için uygun olmayacaktır. Dükkan seçimi yaptıktan sonra, seçilen dükkanın en kullanışlı şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir. Hem rahatlık, hem görüntü hemde kullanış bakımında iyi dizayn edilmiş dükkanlar hem size hemde müşterilere hitap eden bir mekan olacaktır. Çiğköfte dükkanı açmak için uygun yer bulduk ve iç dizaynı kafamızda oluşturduk ise gelelim çifköfte dükkanı açmanın püf noktalarına. Öncelikle belirtelim ki çiğköfte dükkanı açmak için önünzde iki yol var; birincisi kendi markanızı oluşturmak, ikincisi ise bayilik sistemi ile çiğköfte dükkanı açmak.

Çiğköfte dükkanı açmak

Kendi markanız ile çiğköfte dükkanı açmak

Kendi markanızı oluşturmayı düşünüyorsanız çiğköfte dükkanı açmak için iyi bir sermaye gereklidir. Çiğköfte malzemeleri, dükkan dizaynı, gerekli sarf malzemeler ve diğer tüm gereçler tarafınızca temin edilecek ve dükkan açılışı yapılacaktır. Dükkan açıldıktan sonra yapılacak reklam da en az dükkan dizaynı ve ürün temini kadar önemlidir. Çünkü iyi bir reklam yapmadan müşterileri dükkanınıza çekebilmeniz oldukça zor olacaktır. Reklamın yanında lezzet ve kalite de müşteriler için oldukça önemli faktörlerdir.

Bayilik sistemi ile çiğköfte dükkanı açmak

Kendi markanızı oluşturmak hem hazırlık ve açılış aşamasında, hemde açılış sonrası ilk aylarda oldukça zor, riskli ve masraflı bir tercihtir. Ben risk alamam ve fazla sermayem yok diyorsanız, bayilik sistemi ile çiğköfte dükkanı açmak tam size göre bir tercihtir. Çiğköfte bayiliği almak için gerekli sermaye tutarı ortalama 15-20 bin TL arasında değişmektedir. Çiğköfte bayiliği veren firmalar gerekli sermaye yatırımı yapan girişimcilere çiğköfte dükkanını anahtar teslim olarak dizayn etmekte ve kısa sürede açılış yapılacak şekilde teslim etmektedir. Ayrıca markanın reklamı da firma tarafından yapıldığı için müşteriler direkt olarak sizi tercih edebilecek, ekstra reklam giderleri ile boğuşmanıza gerek kalmayacaktır. Bayilik sistemi ile çiğköfte dükkanı açmak için firmanın talep ettiği şartların tam olarak sağlanması ve standartların firmanın talebine göre belirlenmesi gerekmektedir. Tüm şartlar sağlandıktan ve dükkan açılışı yapıldıktan sonra, gerekli sarf malzemeler ve gıda malzemelerinin tedariki de bayilik veren firma tarafından yapılmaktadır.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir