Eczaneler Kaçta Kapanır, Kaçta Açılır? İl İl Eczane Çalışma Saatleri

eczaneler kaçta kapanıyor
Bu yazıyı paylaşın;

Akşam saatlerinde ilaç temin etmek isteyenlerin merak ettiği eczaneler kaçta kapanıyor sorusunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Eczaneler kaçta kapanır, kaçta açılır? İl il eczane çalışma saatleri.

İlaç ve çeşitli kozmetik ürün ihtiyaçlarımızı karşıladığımız eczaneler, tüm yurt genelinde il sağlık müdürlüklerinin onayladığı çalışma saatleri dahilinde hizmet vermektedir. Geçmiş yıllarda hastane eczanelerinden yapılan ilaç teminleri, Sosyal Güvenlik Kurumu ve eczaneler arasında yapılan ilaç temini sözleşmesi ile birlikte anlaşmalı özel eczanelerden yapılabilmektedir.

Hal böyle olunca akşam saatlerinde ilaç almak isteyen vatandaşlar eczaneler kaçta kapanır yada kaçta açılır bilgisine ulaşmaya çalışıyor.

Ülke genelinde hizmet veren tüm eczanelerin çalışma saatleri, bölge eczacı odaları tarafından belirlenmekte ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün onayı ile yürürlüğe girmektedir. Eczane çalışma saatleri ile ilgili ülke genelinde düzenleyici bir kanun bulunmaması nedeni ile çalışma saatleri illere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ancak bölge eczacı odalarının ortak çalışması ile belirlenen eczane çalışma saatleri kış saatine göre 8:30-18:00, yaz saatine göre ise 8:30-19:00 olarak belirlenmiştir. Ülkemizde artık yaz ve kış saati uygulaması kullanılmasa da bazı gölgelerde eczane çalışma saatleri düzenlemesinde yaz ve kış saati uygulaması sürdürülmektedir.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir