Editörlük Yaparak Para Kazanmanın Püf Noktaları

Bu yazıyı paylaşın;

Haber sitelerinde editörlük yaparak para kazanmak mümkün mü? Aylık ne kadar kazanılır, nasıl editör olunur? sorularının cevaplarını ve editörlük işinin püf noktalarını açıklıyoruz.

İnternet günümüzde hayatımızın her anında olan vazgeçilmezlerimizden bir tanesi olmuş durumda. Hal böyle olunca internetten para kazanmak bir çok kişinin yapmak istediği, kiminin başarılı olduğu, kimilerinin ise başarılı olamayıp bir süre sonra pes ettiği bir ek iş modelidir. Editörlük yapmak için hangi yol izlenmeli, neler gerekli ve iş ile ilgili tüm detayları inceleyelim.

Editörlük nedir, nasıl editör olunur ?

Editör olmak için öncelikle bir bilgisayara sahip olmanız gerekmektedir. Bilgisayara sahip olmanın yanında iyi derecede ve hızlı bir klavye kullanımına sahip olmanız ve imla kurallarına uymanız gerekmektedir. Ayrıca gündemi iyi takip ederek gelişen olayları kaleme almalı ve kendi yorumunuzu da katarak editörü olduğunuz sitede yazınızı yayımlayabilirsiniz. Editörlük yapmak için bir çok konuda bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur. Sadece bir kaç kategoride yazılar yazarak bir haber sitesinde editörlük yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Mesela tüm kategorilerde kalitesiz yazılar yazmak yerine, sağlık, eğitim, teknoloji ve benzeri konularda kaliteli yazılar yazmak editörlük işini sürekli yapabilmenizi ve evde ek iş yaparak iyi paralar kazanabilmenizi sağlayacaktır. Ayrıca hazırladığınız içerik ile ilgili fotoğraf ve görsel seçimleriniz de ilgi çekici ve özgün olmalı, ziyaretçiyi sizin yazınızı okumaya teşvik etmelidir.

Editörlük işleri nasıl bulunur, başvuru nasıl yapılır?

Editörlük yaparak para kazanmak

Editörlük yapmak için çeşitli yerel haber sitelerine kendinizi tanıtan ve editörlük yapmak istediğinizi belirten bir mail gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz bu maile cevaben editör ihtiyacı olan siteler sizden örnek bir konuda örnek bir yazı talep edebilir ve belirlenen sürede yazıyı teslim etmeniz bildirilir. Site yönetiminin belirlediği konuda hazırladığınız özgün yazı beğenilir ise iş ile ilgili detayları konuşmak üzere site sahibi ve yayın yönetmeni sizinle iletişime geçecektir. Bu aşamada hazırlayacağınız yazı kesinlikle özgün olmalı, başka bir yerden alıntı, kopya vs kesinlikle içermemelidir. Gönderdiğiniz örnek içerik diğer editörler tarafından özgünlük kontrolünden geçirilir ve alıntı yapıldığı veya kopya içerik oluşturulduğu anlaşılır ise işi almanız mümkün olmayacaktır.

Editörlük yaparak para kazanmak mümkün mü?

Editörlük yaparak para kazanmak elbette mümkündür. Dünya genelinde ve ülkemizde milyonlarca kişi haber sitelerinde veya güncel web sitelerinde editörlük yaparak oldukça iyi paralar kazanabilmektedir. Bir çok haber sitesi editörlerine içerik başı ücret ödemektedir. İçerik başı ücretin yanı sıra tıklama başı ücret ödeyen haber siteleri de mevcuttur. Başvuru yaptığınız sitenin editörlük anlaşmasına ve ürettiğiniz içeriğin kalitesine göre aylık kazancınız artabilir veya azalabilir. Yani bu konuda kesin bir fiyat vermek mümkün değildir.

Son olarak internetten para kazanmak kolay görünen ancak zor ve sabır isteyen bir iştir. Eğer internetten para kazanma fikriniz var ise asla pes etmeyin, zorluklar karşısında daha fazla çabalayın. Bu çabalarınızın karşılığını bir gün mutlaka alacağınızı unutmayın.

Bu içeriği beğendiyseniz ve yeni ek iş fikirlerinden hemen haberdar olmak istiyorsanız, sitemizin sol alt köşesinde bulunan butona tıklayarak abone olabilir ve içerik eklendiğinde hemen bildirim alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

One Comment on “Editörlük Yaparak Para Kazanmanın Püf Noktaları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir