Ekstra Gelir Elde Etmek İçin Ek İş Olarak Ne Yapılabilir?

ek is olarak ne yapilabilir
Bu yazıyı paylaşın;

Aylık kazancınız yetmiyor ve ek iş olarak ne yapılabilir sorusuna yanıt arıyorsanız, bu ek iş fırsatlarını mutlaka incelemelisiniz.

Artan pahalılık ve günden güne artan ihtiyaçların karşısında kazanılan para artış göstermeyince, binlerce kişi evinde ek iş yapmak zorunda kalıyor. Ek iş yaparak para kazanmak ilk bakışta kolay gibi görünse de her aşamada oldukça zor bir seçenektir. Öncelikle işin bulunması, sonra işe uygunluk ve daha sonra işin alınabilmesi oldukça zahmetli ve uğraş gerektirmektedir. Ancak evde ek iş yapmak imkansız mıdır?… Elbette imkansız değildir. Kendiniz için uygun ek işi seçerek doğru stratejiler ile hareket etmeniz durumunda evde ek iş yapmak oldukça kazançlı bir seçenektir.

Ek iş yaparak para kazanmanın yüzlerce yolu vardır. Bu yüzlerce yolun içinden seçilen doğru seçenekler, ek iş yapan binlerce kişiye gelir sağlamaktadır. Ek iş yapmak için olması gereken etken boş zamandır. İşin yapılıp zamanında teslim edilmesine yetecek kadar boş zamanı olan herkes evde ek iş yapmak için ilk kritere sahip demektir. İkinci kriter ise el becerisidir. Bir çok ek iş iyi derecede el becerisi gerektiren işlerdir. İyi bir el becerisine sahip olmayan kişiler işin yapımı aşamasında zorluk yaşayabilir ve bu durum para kazanmanın önünde büyük bir engel olacaktır.

Süsleme ve montaj işleri

İyi bir el becerisine sahip olanlar genellikle nikah şekeri yapma, gelin çiçeği yapma, mum süsleme, çeşitli süsler yapma gibi işleri tercih etmektedir. Bunların yanında tükenmez kalem montajı ve benzeri ek işler de el becerisi iyi olanlar için oldukça ideal bir iştir. Bu tür işler paketleme işlerine göre daha zor olmasına karşılık, çok daha kazançlı ek işlerdir. Süsleme ve montaj işlerinde ücret hesaplaması adet başı yapılmaktadır ve kazançlı bir ek iş olarak göz çarpmaktadır.

Kontrol ve paketleme işleri

Evde ek iş yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği işlerin başında kontrol ve paketleme işleri gelmektedir. Üretimden çıkan her ürün, satış raflarına gelene kadar bir çok işlemden geçer. Bu işlemlerin en başında kontrol, sonra sayma ve en son ambalajlama işi gelmektedir. Ek iş ne yapabilirim diyorsanız kontrol ve paketleme işleri tam size göre bir iş olabilir. Kontrol ve paketleme işleri herhangi bir el becerisi gerektirmez. Firmanın teslim ettiği ürünler öncelikle dikkatli bir şekilde kontrol edilir ve firma tarafından istenilen standartlarda paketlenir. Kontrol işleminin çok dikkatli yapılması gerekmektedir. Gözden kaçan defolu ürünler firma için sorun teşkil edecek, bu durumda firma yeni işlerde sizi tercih etmeyecektir.

Freelance işler yapın

Freelance çalışma sistemi dünyada yaygın olarak kullanılsa da ülkemizde henüz yeni keşfedilmeye başlanmış bir sistemdir. Alıcı ve satıcıyı bir araya getiren çeşitli freelancer platformlarına üye olarak freelance işler yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Freelance olarak yapılabilecek onlarca iş bulunmaktadır. Editörlük yapmak, çevirmenlik yapmak, makale yazarlığı, çeşitli el işleri bunlardan sadece birkaçı. Özellikle son yıllarda oldukça yaygınlaşan ve giderek büyüyen bir sektör olan freelance sektörüne üye olabileceğiniz platformların başında, bionluk.com ve sadeceon.com gibi siteler gelmektedir. Bu sektörün tek negatif yanı ise platformların freelancerlardan %30 yada %40 gibi komisyonlar kesmesidir.

Part-time işler yapmak

Boş zamanlarını değerlendirmek ve okul masraflarını çıkartabilmek amacı ile en çok öğrencilerin tercih ettiği part time işler, boş zamanı olan herkesin yapabileceği işlerdir. Özellikle kafe, restaurant gibi yerlerde günün yoğun saatlerinde ekstra eleman ihtiyacı oluşması ile ortaya çıkan sektör, tüm dünyada aktif olarak kullanılan kazanç kaynaklarından biri haline gelmiştir. Part time işler hem çalışan hem işveren için avantajlı bir yöntemdir. İşveren tam zamanlı çalışan masrafından kurtulurken, çalışan sadece boş zamanlarında çalışarak para kazanabilmektedir.

Bu yazıyı paylaşın;

3 Comments on “Ekstra Gelir Elde Etmek İçin Ek İş Olarak Ne Yapılabilir?”

  1. ankara mamakta yaşıyorum her türlü paketleme işini yaparım bolca boş vaktimde vardır geri dönüş yaparsanız çok seinirim hayırlı günler

  2. Tekirdağ kapaklı da oturuyorum çalışıyorum ama para yetmiyor bu yüzden ek iş yapmak istiyorum işe çok ihtiyacım var geri cevap bekliyorum sağolun

  3. Merhaba Tekirdağ Çerkezköy de ikamet ediyorum elim hızlıdır işi zamanında bitiririm dönüş yaparsanız sevinirim paketleme işlerini istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir