El Becerisi İyi Olanlar İçin El İşleri Yaparak Para Kazanmak

el isi yaparak para kazanmak
Bu yazıyı paylaşın;

Evde el iş yaparak nasıl para kazanılır ? El işi yaparak aylık ne kadar gelir elde edilebilir ? Evde hangi el işleri yapılabilir ? sorularını cevaplıyoruz.

El işi yapmak herkesin yapamayacağı, iyi bir el becerisi gerektiren bir meziyettir. El işi yapabilmek için iyi bir el becerisine, yaratıcı fikirlere ve güzel bir tasarım zevkine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer tüm bu özelliklere sahipseniz evinizde el işi yaparak boş zamanlarınızı değerlendirebilir ve para kazanabilirsiniz. Evde çalışarak para kazanmak zordur. Fakat bir şey üretmeyi başarabilmek size oldukça iyi paralar kazandırabilir. Evinizde el becerinizi onlarca el işi üzerinde gösterebilirsiniz. Evde yapılabilecek ek işlerden bazılarını bir kaç başlık halinde sıralayalım.

Evde hangi el işleri yapılabilir ?

Evde el işi yaparak para kazanmak için ilk ve en önemli kural yeni ve özgün bir şeyler yapmaktır. Kimsenin yapmadığı bir şeyi tasarlayarak yapmak, daha önce yapılanları taklit etmekten daha fazla para kazandıracaktır. Öyle ki alışılagelmiş, bilindik ve klişe ürünleri kimse almak istemeyecektir. Fakat siz kendinize özgün bir tasarım geliştirerek yeni el işleri üretirseniz ilk tercih sizden yana olacaktır, buna emin olabilirsiniz. Evde hangi el işleri yapılır sorusuna birkaç madde de cevap verecek olursak;

 • Bileklik ve halhallar
 • Kolye veya küpeler
 • Çeşitli, el örgüsü çorap veya patikler
 • Farklı desenli banyo lifleri
 • Ahşa oyma dekorasyon ürünleri
 • Mum süsleme işleri
 • Buzdolabı süsleri
 • Örgü çanta ve cüzdanlar
 • Dekoratif vazolar

Bu saydıklarımız evde yapılabilecek el işlerinden sadece bazıları. Bu örnekler sizin el becerinize göre daha onlarca çeşitlere ayrılabilir ve kolaylıkla yapılabilir. Yapılacak el işi kategorisi klişe olabilir. Ancak başarılı satışlar için kesinlikle, farklı model ve yaratıcı desenlerle süslenmelidir.

Evde el işi yaparak nasıl para kazanılır ?

El işi yaparak para kazanmak herkesin kolaylıkla yapabileceği bir iş modeli değildir. Çünkü el işleri iyi derecede el becerisi, sabır ve ilgi ister. Bu özelliklerin bulunmadığı kişilerin el işi ile uğraşması belki kısa vadede kazandırabilir fakat uzun vadede zaman kaybı olacaktır. Evde el işi yaparak para kazanmanın iki yolu vardır. Her iki yol da, işinizi iyi yapmanız durumunda oldukça iyi paralar kazandıracaktır. Ancak bu yollar birbirlerinden, hem gelir hemde gider olarak oldukça farklıdır.

El işi yapıp satmak: El işi yaparak para kazanma yollarından ilki olan el işi yapıp satma işi biraz sermaye gerektiren, ancak satış yapılması durumunda oldukça iyi kazançlar sağlayan bir yoldur. El işi yapabilen herkes tarafından seçilebilen bir seçenek olan el işi yapıp satmak malzemeleri kendiniz alacağınız için az miktarda sermaye gerektirir. Ancak yapılan işler oldukça karlı bir biçimde satılmakta ve iyi kazançlar sağlamaktadır. Yaptığım el işlerini nerede satacağım sorusunu hemen cevaplayalım. İlk olarak günümüzün en büyük pazarı olan internet diyoruz. Çünkü internette el işi yapıp satan binlerce kişi var ve bu işten çok ciddi kazançlar elde ettikleri aşikar. Ayrıca yaptığınız el işlerini çevrenizde de tanıtarak, hatta bir kaç kişiye reklam amaçlı hediye ederek çevrenize de satışlar yapabilmeniz mümkün.

El işi veren firmalar ile çalışmak: Eve ek iş veren firmalar ile anlaşarak evde el işi yapmak mümkündür. Ancak eve el işi veren firmalar genellikle zor bulunur ve sabit çalıştığı personeller olduğu için iş alabilmek biraz güç olmaktadır. El işi veren firmalar ile çalışmak herhangi bir sermaye gerektirmez ancak kazancı el işi yapıp satmaya oranla daha düşüktür. Eğer benim sermayem yok ve satmak için yeterli imkana sahip değilim diyorsanız el işi veren firmaları tespit ederek çalışmaya başlayabilirsiniz.

Evde el işi yaparak aylık ne kadar para kazanılır ?

Evinizden el işi yaparak kazanabileceğiniz miktar yaptığınız işin yoğunluğuna, ilgi çekiciliğine ve satışlarınıza bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple net bir rakam belirtmek doğru olmaz, fakat bir çok kişi bu işi yaparak günlük ihtiyaçlarını gidermekte ve ev bütçesine katkıda bulunabilmektedir.

Yeni ek iş bilgilerinden hemen haberdar olmak için sol alt köşede bulunan bildirim butonuna tıklayabilir veya facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

5 Comments on “El Becerisi İyi Olanlar İçin El İşleri Yaparak Para Kazanmak”

 1. Size Eskisehir’den ulaşıyorum.Acil işe ihtiyacım var paletleme işi yapabilirim dönüş yaparsanız çok sevinirim.

 2. Merhaba Tekirdağ Çerkezköy de ikamet ediyorum elim hızlıdır işi zamanında bitiririm dönüş yaparsanız sevinirim paketleme işlerini istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir