Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları (2019)

ev hanimlarina kredi veren bankalar
Bu yazıyı paylaşın;

Çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kredi çekmek isteyen ev hanımları için, ev hanımlarına kredi veren bankalar ve 2019 yılı başvuru şartları neler?

Ev hanımlarına kredi imkanı

Bir çok banka kredi çekmek isteyen ev hanımlarına özel şartlar ile ihtiyaç kredisi fırsatı sunuyor. Artan pahalılık, ihtiyaçların karşılanamaması ve diğer sebeplerden dolayı milyonlarca insan kredi veya kredi kartı kullanıyor. Bankalardan kredi çekmek için ilk şart SGK’lı olarak bir işyerinde çalışma şartıdır. Bir işyerinde düzenli olarak çalışıldığını ispatlayan belgeye ise maaş bordrosu denir. Ancak ev hanımları herhangi bir işte çalışmadığı için kredi talep ettiği bankaya maaş bordrosu sunamaz. Bu gibi durumlarda bir çok banka yaptığı özel düzenleme ve kampanyalar ile ev hanımlarının kredi kullanmasının önünü açabilmektedir. Ev hanımlarının kredi ödemelerini nasıl yapacağı konusuna cevap olarak ise evde ek iş yapmak gelmektedir. Herhangi bir bankadan kullandığınız krediyi evde ek iş imkanlarından faydalanarak ödeyebilirsiniz. Ayrıca el becerinize güveniyorsanız kendi yaptığınız ürünleri satarak da para kazanabilir ve kredi borcunuzu ödeyebilirsiniz. Ancak düzenli bir ek geliriniz veya eşinizin maaşı yok ise, ödemelerin aksama veya ödenememe durumundan dolayı kredi çekmeniz sizin için uygun olmayacaktır. Eğer kredi ihtiyacınız var ise ve aylık ödeme yapabilecekseniz ev hanımlarına kredi veren bankaları ve kredi şartlarını incelemeye geçelim.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Kredi çekmek isteyen ev hanımlarına her banka kredi vermemekle beraber bazı bankalar yaptıkları özel düzenlemeler ile ev hanımlarına kredi imkanının önünü açmaktadır. Herhangi bir sabit geliri veya maaşı olmayan ev hanımlarına kredi vermek için ev ipoteği, maaşlı çalışan bir kefil veya araba ipoteği seçeneği sunan bankalar, şartları karşılayan hanımlara 36 aya kadar vadeli kredi verebilmektedir. Ev hanımlarına verilebilecek kredi miktarı bir çok bankada maksimum 40-50 bin TL civarında olmaktadır. Tabi bu tutarlar ipotek ettireceğiniz malın veya taşınmazın değeri ile orantılı olacaktır. Kredi çekmek isteyen ev hanımlarının öncelikle devlet bankaları olmak üzere tüm bankalar ile iletişime geçmesini ve bilgi talep etmesini tavsiye ediyoruz. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer konunun da kredi faiz oranları, aylık kredi taksitleri ve kredi hesaplaması olduğu da unutulmamalıdır. Ayrıca ipotek ve maaş seçeneklerinin haricinde kişinin evde çalıştığını belgelemesi ile kredi kullanmak da mümkündür. Kredi çekmek isteyen ev hanımlarının karşılaması gereken şartları maddeler halinde inceleyecek olursak;

Ev hanımlarına kredi veren bankalar ve kredi şartları

Emekli veya Dul aylığı alanlar; Vefat eden anne veya babadan kalan emekli maaşı veya eşinden ayrılması sonrası dul aylığı alan kişiler bu gelirleri teminat olarak göstererek ihtiyaç kredisi kullanabilir.
Mal veya taşınmazların ipoteği; Üzerinize kayıtlı araba, ev veya arsa gibi mülklere sahipseniz bu malların ipotek edilmesi karşılığında bankadan kredi alabilirsiniz.
Kefil göstermek; Bir işyerinde SGK’lı olarak çalışan ve maaş bordrosuna sahip kişiler veya emekli maaşı olan kişileri kefil göstererek ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Ancak yeni yürürlüğe giren ihtiyaç kredileri düzenlemesi ile kefil gösterilecek kişinin kanuni eşinden de onay alınmakta ve kefil belgesine imza atması istenmektedir.

Ev hanımları kredi kartı alabilir mi?

Bankaların yeni müşteri kazanma ümidi ile çok kolay şekilde verdiği kredi kartlarına ev hanımları da kolaylıkla sahip olabilmektedir. Ancak alınacak kredi kartı limiti kesinlikle ödeyebileceğiniz miktarda olmalıdır. Çünkü günümüzde milyonlarca kişi yüksek kredi kartı limitlerinin sonucu olan büyük borçlar ile mücadele etmektedir.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir