Evde Çeşitli Bileklikler Yaparak Para Kazanmak

evde bileklik yaparak para kazanma
Bu yazıyı paylaşın;

El becerisi iyi olanlar ve el işleriyle uğraşmayı sevenler için evde bileklik yaparak para kazanmak ile ilgili tüm detayları inceliyoruz.

Takılar binlerce yıldır kadın ve erkeklerin kullandığı ve günümüzde de oldukça popüler olan süs aksesuarlarıdır. Küpe kolye ve benzeri takılar kişiye göre tercihen farklılık gösterse de şık bir bileklik hepimiz takmışız hatta takmaya devam ediyoruz. Günümüzde de oldukça popüler olan bileklikler uzun yıllar daha popülerliğini kaybetmeyecek gibi görünüyor.

Bu popülerlikten bileklik üretimi yapan firmaların yanında, el becerisi iyi olan binlerce kişi de faydalanıyor. Evinde çeşitlik örgü bileklikler yapıp satarak para kazanan binlerce kişi yıllardır bu sektörden gelir elde ediyor. Biraz el becerisine sahipseniz sizde evinizde bileklik yaparak para kazanabilirsiniz.

Bileklikler ile ilgili kısa bilgiyi aktardıktan sonra gelelim evde bileklik yaparak para kazanma işinin detaylarına ve inceliklerine.

Evde örgü bileklik nasıl yapılır ?

Önce bileklik modellerinizi belirleyin

Bileklik yapmaya başlamadan önce ilk yapmanız gereken şey güzel ve ilgili çekici modeller belirlemektir. Sıradan ve ilgi çekmeyen bileklikler insanlar tarafından çok tercih edilmeyeceği için yeni modeller bulmak ve müşterinin dikkatini çekebilmek oldukça önemlidir. Yeni model tasarlarken dikkat etmeniz gereken en önemli kurallardan bir tanesi ise daha önce yapılmamış bir model ortaya çıkarmaktır. Daha önce yapılan modellerin taklitlerini yapmak emin olun ki size hiç birşey kazandırmayacaktır. Çünkü insanlar alışılagelmişin dışına çıkmayı, yeni şeyler denemeyi ve aldığı şeyin daha önce başka bir yerde satılmamış olmasını ister. Bu yüzden kendinize özgü yeni modeller yaratmak kesinlikle sizin lehinize olacak ve işlerinizi tahmin ettiğinizden çok daha yukarı taşıyacaktır.

Gerekli malzemeleri temin edin

Bileklik yapma işine girdiniz, modellerinizi belirlediniz ve işe koyulmaya hazırsanız malzemeleri temin etme zamanı gelmiş demektir. Yapacağınız bilekliğin modeline göre ihtiyaç olan ürünleri toptancılardan temin edin. İlk etapta tasarladığınız ve yapmayı düşündüğünüz her model için iki veya üç bileklik yapacak kadar malzeme alın. Daha sonra hangi bileklik insanlar tarafından daha çok seviliyor ve hızlı satılıyorsa o bileklik için gereken malzemeyi fazla alın ve o modelin üretimine hız verin. Fakat sadece tek bir modele bağlı kalmayın. Çok satılan modelin yanında mutlaka farklı modelleriniz de olsun. Çünkü ne kadar çok çeşide sahip olursanız satış potansiyeliniz o kadar artacaktır.

Yapma ve pazarlama aşaması

Bileklikler için gerekli malzemeleri temin ettikten sonra hiç vakit kaybetmeden bileklikleri yapmaya başlayın. Yaptığınız her modeli dikkatle ve özenle yapın ve ardından kontrol edin ki müşterilerinizden herhangi bir olumsuz dönüş olmasın. Yaptığını bileklikleri satmanın iki yöntemi var, bunlardan birincisi direk olarak müşterilere satmak, ikincisi ise takı satışı yapan firmalara satmak. Bu iki yönteminde eksileri ve artıları mevcut. O yüzden nasıl satış yapacağınızı iyice ölçüp tartmanız ve sizin için en uygun olanını seçmeniz gerekiyor.

Bileklikleri kendinizin satmanız seçeneği biraz riskli bir seçenek olabilir. Çünkü insanlara birşeyler satmak zordur ve hayli uğraş gerektirir. Fakat insanlarla ilişkilerim iyidir, çabuk diyalog kurabilirim diyorsanız direk satış yapmak oldukça kazançlıdır. Mesela malzeme maliyeti ortalama 2-3 TL olan bir bilekliği 10 TL’ye satarak oldukça yüksek bir kar elde edebilirsiniz.

İkinci seçenek olan firmalara satma seçeneği ise garanti satış ancak düşük kar demektir. Çünkü firma sizden yaptığınız bileklikleri alma garantisi verir ancak müşteriye sattığınız fiyattan daha ucuza almak isteyecektir. Sonuçta kendisi de bu satıştan para kazanacak ve dükkanının devamını sağlayacak. Bu sebeple ilk seçeneği tercih etmek size daha fazla para kazandıracaktır.

Yeni iş fikirlerinden ve iş bilgilerinden hemen haberdar olmak için sitenin sol alt köşesinde bulunan butona tıklayarak abone olabilirsiniz. Herkese bol kazançlar dileriz.

Bu yazıyı paylaşın;

6 Comments on “Evde Çeşitli Bileklikler Yaparak Para Kazanmak”

  1. Ankara sincan da oturuyorum ev hanımıyim her türlü paketleme işini yapabilirim elim çok hızlıdır 3 kişilik bi ekibim var cevabınız bekliyorum iyi gunler

  2. merhaba ben betül, istanbulda yaşıyorum, daha önceden bu tarz işlerde tecrübem var,aile apartmanımızda genç kalabalık hızlı bir ekiple çalışacağız. geri dönüşünüzü sabırsızlıkla bekliyoruz. iyi çalışmalar

  3. Merhaba Tekirdağ Çerkezköy de ikamet ediyorum elim hızlıdır işi zamanında bitiririm dönüş yaparsanız sevinirim paketleme işlerini istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir