Evde Ek İş Veren Firmalar Binlerce Kişiye Ek Gelir İmkanı Sunuyor

eve paketleme isi veren firmalar
Bu yazıyı paylaşın;

Evde ek iş veren firmalar, sunduğu ek iş fırsatları ile 2019 yılında da binlerce kişiye ek gelir sağlamaya devam ediyor. ”Ek iş ne yapabilirim” diyenler için İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Bursa ve Türkiye’nin bir çok ilinde bulunabilen çeşitli ek işler.

Ekonomik şartların zorlaşması ile örgü ve el işlerinin yerini evde ek işler aldı. Ev bütçesine katkıda bulunmak ve boş zamanlarını değerlendirmek isteyen binlerce kişi evinde çeşitli ek işler yaparak para kazanmaya çalışıyor. Ek iş yapmak bir evi geçindirecek kadar çok para kazandırmasa da küçük ihtiyaçların giderilmesine olanak sağlıyor. Ek iş yapmak isteyenlerin bu konuda imdadına ise eve ek iş veren firmalar yetişiyor. Bir çok firma tam zamanlı personel çalıştırmak yerine dışarıda fason işler yaptırarak maliyeti azaltmayı hedefliyor. Çünkü bir firmada tam zamanlı çalışan bir personelin aylık 3-4 bin tl civarında maliyeti olurken, dışarıya verilen işlerin firmaya maliyeti ortalama 1-2 bin TL civarında oluyor. Bu durum uygun sektörde faaliyet gösteren işverenleri evde ek iş vermeye teşvik ediyor.

Evde yapılabilecek ek işler çok çeşitli olsa da yaygın olarak paketleme ve kontrol işleri göze çarpıyor. Paketleme ve kontrol işlerinin yanında el becerisi isteyen işlerde mevcut. Ancak el becerisi gerektiren ek işler paketleme işleri kadar tercih edilmiyor. Ek işler ile ilgili genel bilgileri verdikten sonra, evde ek iş yapmak isteyenler için güncel ek iş fikirleri ve ek iş ilanları incelememize geçelim.

Evde paketleme işleri yaparak para kazanmak

Evde paketleme işi yapmak

Evde paketleme işi yapmak, ek iş arayanların ilk tercihidir ve çok kolay bulunabilen bir iş modelidir. Paketleme işi yaparak para kazanmak kolay ancak az kazançlı bir iştir. Az kazançlı bir iş olmasına karşılık çok tercih edilmesinin en büyük sebebi ise kesinlikle devamlılığı olan bir iş olmasıdır. Paketleme işleri üretimin ve nüfusun fazla olduğu şehirlerde binlerce kişiye gelir kaynağı olmaktadır. Teorik olarak kolay ve herkesin yapabileceği bir iş olan paketleme işlerinde el çabukluğu ve işi hızlı teslim etmek oldukça önemlidir. Çünkü zamanında teslim edilmeyen iş, işvereni zor durumda bırakır ve satışları aksatır. Hal böyle olunca işveren işi geciktiren kişiye yeniden iş vermekten kaçınır ve yeni personel arayışına başlar. Bu sebeple işleri iyi yapmak ve zamanında teslim etmek iş devamlılığı açısından oldukça önemli bir konudur. Paketleme işleri kolay olduğu için kazancı da orta seviyededir. Ancak sürekli çalışabileceğiniz bir firma ile anlaşarak düzenli gelir elde edebilmeniz de, paketleme işi yaparak gayette mümkündür. Bir çok sektörde hizmet veren işveren eve paketleme işi vermektedir. İçlerinde en yaygın olanlardan bazıları; boncuk paketleme, düğme paketleme, sabun paketleme, toka paketleme gibi kolay yapılabilen işlerdir. Eğer evde paketleme işi yapmak istiyorsanız bu sektörlerde hizmet veren firmaların ek iş ilanlarını mutlaka takip etmelisiniz.

Kıyafet kontrolü ve katlama işleri

Kıyafet kontrolü ve katlama işleri

Özellikle evde ek iş yapmak isteyen ev hanımlarının imdadına ilk koşan sektör tekstil sektörüdür. Çeşitli tekstil atölyeleri üretimden çıkan kıyafetlerin kontrolünü ve katlama-paketleme işlerini evde ek iş arayan kişilere vermektedir. Böylece hem işveren hem iş arayan kazançlı çıkmakta ve bu iş yıllardır bu şekilde süregelmektedir. Kıyafet kontrolü ve katlama işi yapabilmek için öncelikle tekstil atölyelerinden biri ile görüşerek işin detaylarını öğrenmeli ve işvereni bu işi yapabileceğinize ikna etmelisiniz. Çünkü tekstil sektörü ürünlerini kesinlikle işi yapabilecek, mümkünse deneyimli kişilere teslim etmekte ve işi oldukça sıkı tutmaktadır. Çünkü kontrol sırasında yapılabilecek bir hata defolu ürünün müşteriye satılmasına ve firmanın adının lekelenmesine sebep olacaktır. Bu sebeple kıyafet kontrolü işi yüksek derecede dikkat ve özveri gerektiren bir iştir. İşi iyi yapanlar ve zamanında teslim edenler kıyafet kontrolü işini sürekli hale getirebilir ve düzenli bir ek gelire sahip olabilir. Paketleme işlerine göre biraz daha kazançlı olan kıyafet kontrolü işi, herkes tarafından kolaylıkla yapılabilir.

Davetiye, broşür ve zarf katlama işleri

Evde davetiye katlama işi

Davetiye ve broşür katlama işi herkes tarafından yazlık ek iş olarak bilinmektedir. Bu şekilde bilinmesinin sebebi ise yazın düğün sezonunun açılması ile oluşan davetiye ihtiyacı ve turizm sezonunun açılması ile oluşan broşür ihtiyacıdır. Düğünlerin olmazsa olmazı davetiyeler, ek iş yapan binlerce kişiye tüm sezon boyunca ek gelir kaynağı oluyor. Matbaa ve ajanslarda basılan davetiyeler, müşterilere ulaşana kadar bir kaç işlemden daha geçiyor. Bu işlemler makineler aracılığı ile yapılamadığı için manuel yollar ile yapılıyor ve burada eve ek iş verme ihtiyacı ortaya çıkabiliyor. Özellikle yeterli personeli olmayan ve yoğun bir iş potansiyeline sahip firmalar verdiği çeşitli ek iş ilanları ile iş arayan binlerce kişiye evde ek iş fırsatı sunuyor. Davetiye katlama işinin yanı sıra borşür katlama işleri de, özellikle yaz aylarında oldukça yoğun şekilde bulunabiliyor. Bir ekibe sahipseniz ve yüksek iş potansiyeli olan bir firma ile çalışıyorsanız özellikle yaz aylarında broşür ve davetiye katlama işleri yaparak oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

Evde yapılabilecek ek iş fikirleri elbette ki bunlarla sınırlı değil. Daha yüzlerce ek iş seçeneği mevcut ve bu işleri yapabilmek için sadece yapmayı planlamanız yetiyor. Güncel evde ek iş modellerini incelemek için sitemizde bulunan diğer içeriklere göz atabilir ve sizin için en uygun iş modeline karar verebilirsiniz. Ayrıca düzenli ve kazandıran bir işe sahip olmak için İŞKUR iş ilanları kategorisinde yayınlanan ilanları da inceleyebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

28 Comments on “Evde Ek İş Veren Firmalar Binlerce Kişiye Ek Gelir İmkanı Sunuyor”

  1. Merhaba Ankara Yenimahallede oturuyorum balon paketleme işi yapmak istiyorum bu işe çok ihtiyacım var

  2. Merhaba anakara Sincan’da oturuyorum evde nikah şekeri paketleme işi istiyorum elim hızlıdır geri dönüş yaparsanız sevinirim

  3. ankara mamakta yaşıyorum tedavi olabilmek için para biriktirmek istiyorum. evde bolca vaktim var minimum 4 saat ayırabilirim. bu işe çok ihtiyacım var baana geri dönüş yaparsanız çok sevinirim hayırlı günler

  4. Evde yapabileceğim posetleme katlama etiketleme türü işlet arıyorum yardımcı olursanız sevinirim. Tel 0538 431****. Çiğdem

  5. Merhaba evimde ek iş yapıp evime katkıda bulunmak istiyorum elim yatkındır daha önce yapmış tım çok ihtiyacım var bana geri dönüş yaparsanız sevinirim

  6. Merhaba İstanbul Kartal’da ikamet ediyorum. Boş zamanım çok bu tür işlere elim çok yatkın pratiğim en kısa zamanda dönüş yapmanızı temenni ediyorum.

  7. Çorum merkezde oturuyorum bu işe ihtiyacım var yardımcı olun lütfen lütfen lütfen Allah razı için

  8. Giresunda yaşıyorum. Üniversite mezunuyum. Ek iş yapmak istiyorum.El becerilerim var, hızlı ve titiz bir şekilde paketleme işlerini yaparım. Bu işe çok ihtiyacım var. Bana dönüş yaparsanız çok sevinirim.

  9. Merhaba Tekirdağ Çerkezköy de ikamet ediyorum elim hızlıdır işi zamanında bitiririm dönüş yaparsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir