Evde Gelin Kınası Paketleme İşi

evde kina paketleme isi
Bu yazıyı paylaşın;

Evde çalışarak para kazanmak ve ev bütçesine katkıda bulunmak isteyenler için gelin kınası paketleme işi ile ilgili tüm detaylar.

Çok eski geleneklerimizden olan ve düğünden hemen önce yapılan kına geceleri, binlerce yıldır değişmeyen adetlerimizden biridir. Kına geceleri zaman içinde ufak tefek değişikliklere uğrasa da, özünde hala aynı etkinliği barındırmaktadır. Düğünden bir gün önce gelin ve damadın eline kına yakılıp, çeşitli eğlenceler ile süren kına gecesinin en önemli ve vazgeçilmez detayı ise kınadır.

Ülkemizde özellikle yaz aylarında olmak üzere her yıl milyonlarca kına gecesi yapılmaktadır. Eğlence konseptinde olan kına geceleri, organizasyonun ortasında gelin ve damadın ellerine kına yakılması ile sürer ve sonrasında misafirlere paket kına ve kına çerezi dağıtılarak eğlence kaldığı yerden devam eder. Böylesine yaygın bir adet ise ek iş yapmak isteyen binlerce kişiye evde para kazanma şansı sunmaktadır. Ek gelir elde etmek isteyen binlerce kişi evde kına paketleme işi yaparak para kazanıyor. Evde kına paketleme işi yaparak para kazanmak istiyorsanız, iş ile ilgili detaylı bilgilere geçelim.

Gelin kınası paketleme işi

Eskiden büyük tepsilerde hazırlanan ve misafirlere hazır olarak sunulan kınalar, günümüzde paketlenmiş toz halinde sunulmaktadır. Küçük ve çeşitli modellerde olan kına paketleri ise misafirlerin oldukça ilgisini çekmekte ve beğenilmektedir. Bu sebeple paket kına satışı gün geçtikçe büyüyen bir sektör haline gelmiştir. Talebin fazla olması ise sektörde çalışabilecek personel sayısını hayli arttırmıştır. Özellikle düğün ve kınaların yoğun olduğu yaz aylarında, firmalar daha fazla personele ihtiyaç duymakta ve ek iş vererek bu ihtiyacını karşılamaktadır.

Kına paketi yapmanın detaylarına gelecek olursak; öncelikle kına paketleme işi veren bir firma ile görüşerek adet ve fiyat bilgisinde anlaşılmalıdır. Anlaşmanın ardından firma kına ve kınanın koyulacağı paketleri size teslim edecektir. Ayrıca kınanın ölçülü paketlenebilmesi için bir adet ölçek ve hassas terazi yine firma tarafından size verilir. Siz büyük ambalajda bulunan kınayı terazi veya ölçek kullanarak kilitli poşetlere doldurur ve poşetin ağzını sıkıca kapatırsınız. Poşetler kapatıldıktan sonra etrafından dökülme ve benzeri sorunlar var mı diye kontrol edilir ve bu poşetler daha önceden firmadan alınan çeşitli modellerde ki paketlere yerleştirilir. Daha sonra bu paketler kapatılıp kontrol edilerek işlem tamamlanmış olur. Firmanın verdiği tüm kınanın paketleme işlemi yapıldıktan sonra paketler sayılarak kutulara yerleştirilir ve firmaya teslim etmeye hazır hale gelir.

Yapılan paketler firmaya teslim edilirken sayısı belirlenir ve adet başı ücret hesaplaması yapılır. Belirlenen ücret genellikle iş tesliminde peşin olarak yapılmaktadır. Ancak iş devamlılığı olan bazı firmalar ödemeyi haftalık yada aylık olarak yapabilmektedir. Paketleme işinden aylık kazanılacak miktar iş yoğunluğuna ve adet başı tutara göre değişiklik gösterir. Bu sebeple aylık kazanç konusunda kesin bir öngörüde bulunmak mümkün değildir.

Kına paketleme işinin haricinde kına çerezi paketleme işi yaparak kazancınızı arttırabilir ve boş zamanlarınızın çoğunu bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Bu iş için uygunsanız aşağıda ki form ile bildirebilir, yeni iş bilgilerinden ve fırsatlardan hemen haberdar olmak için sitemizin sol alt köşesinde bulunan butona tıklayarak abone olabilirsiniz. Herkese bol kazançlar dileriz.

Bu yazıyı paylaşın;

50 Comments on “Evde Gelin Kınası Paketleme İşi”

 1. Denizli yardımcı olursanız sevinirim tüm gün ayirabilirim ekip kurabilirim şimdiden çok teşekkür ederim

 2. 1 cocugum war paraya ihtiyacım var İstanbul esenyurtta oturuyorum iş yapmak istiyorum bilgi verirseniz sevinirim

  1. Paketleme isi yapmak istiyorum İstanbul Ümraniye oturuyorum dönüş yaparsanız sevinirim kolay gelsin

   1. İstanbul Anadolu yakasındayım eşime destek amaçlı evde paketleme işleri yapmak istiyorum

 3. Adana yaşıyorum 23 yaşındayim çalışmıyorum evde zamanımı boş boş otururak gecirmek istemiyorum evde paketleme işi ile meşgul olmak istiyorum buna ihtiyacım var yardımcı olunursa çok sevirim iyi geceler 😊 🙏

 4. Hatay merkezde yaşıyorum iki kişiyiz elimiz yatkındır bu işe çok ihtiyacım var lütfen geri dönüş bekliyoruz

  1. Ankara/keçiören’de yaşıyorum bu işin bana uygun olduğunu düşünüyorum yapabilirim.

 5. Merhaba bağcılar istanbulda oturuyorum annem ile birlikte evde paketleme işi yapmak istiyoruz elimiz hızlıdır lütfen geri dönüş yapın.

 6. Ankara keçiörende oturuyorum. Evde paketleme işi yapmak istiyorum. Dönüş yaparsanız sevinirim. Teşekkürler

 7. Istanbul uskudarda oturuyorum hamileyim diye isten cikarttilar ve is bulamiyorum tek kisinin calismasida kiraya zor yetiyor

 8. Üniversite öğrencisiyim avde kına paketleme işi yaparak para kazanmak istiyorum.Ankarada oturuyorum.

  1. Merhaba Tekirdağ Çerkezköy de ikamet ediyorum elim hızlıdır işi zamanında bitiririm dönüş yaparsanız sevinirim paketleme işlerini istiyorum

 9. Manisa akhisardan yaziyorum hamileyim eşime cocuğuma biseyler alabilmek icin evime destek olabilmek icin istiyorum bu isi

 10. Kına paketleme isi ile ilgileniyorum herkes gibi benimde ek gelire ihtiyacım var ilgilenirseniz sevinirim el islerinde çok hızlı ve disiplinli çalışacağımdan emin olabilirsiniz saygilar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir