Evde Havlu Kontrolü ve Paketleme İşi

Evde havlu paketleme işi
Bu yazıyı paylaşın;

Evde havlu paketleme işi ek iş yapmak isteyenler için ek gelir imkanı sunuyor. Evde ne iş yapsam diye düşünenler için evde havlu paketleme işi ile ilgili tüm detayları bu yazımızda paylaşıyoruz.

Havlular her evin vazgeçilmez nevresim ürünleridir. Kullanım alanları sadece evler ile sınırlı kalmayan havlular, kuaförlerden ofislere kadar günlük hayatta bir çok yerde kullanılmaktadır. Kullanım alanının dışında süs eşyası olarak ta kullanılan havlular talebin fazla olması sebebi ile oldukça yüksek bir üretim ve satış kapasitesine sahiptir. Bu yüksek talep ve satış kapasitesinden bir çok tekstil çalışanın yanı sıra evde ek iş yapanlarda para kazanabilmektedir. Evden çalışarak para kazanma yöntemlerinden biri olan paketleme işlerinde havlu paketleme işi en çok yapılan ek işlerden bir tanesidir. Gelelim havlu paketleme işi yapmak isteyenler için iş ile ilgili detaylara.

Havlu kontrolü ve paketleme işi

Tekstil sektörünün olmazsa olmazı ürün kontrolü ve paketleme işlemidir. Giderleri azaltmak amacı ile bir çok tekstil firması kontrol ve paketleme işlemini fason olarak yaptırmayı tercih etmekte ve evlere ek iş vermektedir. Ortalama bir çalışanın maliyetinin firmaya aylık yaklaşık 3 bin TL civarında olduğu göz önünde bulundurulunca, firmalara eve ek iş verme fikri daha cazip gelir. Atölyeden çıkan havluların herhangi bir defosunun olup olmadığının anlaşılabilmesi için dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu sebeple evde havlu paketleme işi yaparken ilk dikkat etmeniz gereken şey havluların defosunun olup olmadığıdır.

Firma tarafından gönderilen farklı renk ve modellerde havlular öncelikle kontrol edilir ve defosu olanlar ayrılır. Defosu olmayan sağlam havlular ise 10 yada 20’şerli adetlerde uygun ambalajlara yerleştirilerek paketlenir. Eğer paketlerin üzerine firma etiketi yapıştırılması istendiyse etiketlerde yapıştırılarak paketleme işlemi tamamlanır ve paketlenen havlular koliye yerleştirilir. Tüm havluların kontrol ve paketleme işlemi bittikten sonra defolu ürünler başka bir koliye koyularak firmaya iade etmek üzere hazırlanır. Sağlam ve defolu ürünler ayrı ayır sayılarak ürünleri teslim almaya gelen firma görevlisine teslim edilir ve iş tamamlanmış olur.

Havlu paketleme işi
Havlu paketleme işi

Havlu kontrolü ve paketleme işi ile aylık kazanılacak para iş yoğunluğuna ve teslimat performansına göre değişiklik gösterebilir. Ancak ortalama iş yoğunluğu olan bir firmayı baz alarak değerlendirme yapmak gerekirse ev bütçesine katkıda bulunabilecek kadar bir gelir elde etmek mümkündür. Ek iş veren firmalar genellikle paketlenen ürün tesliminde işin ücretini peşin olarak öder. Ancak bazı istisnai firmalar ödemeleri haftalık yada aylık yapabilmektedir. Eğer sürekli çalıştığınız bir firma ise ödeme konusunda esneklik gösterebilirsiniz. Ancak ilk defa iş yaptığınız bir firma ile peşin çalışmanızda fayda vardır.

Havlu kontrolü ve paketleme işi yapmak için yakın çevrenizde bulunan tekstil atölyesi ve toptan havlu ticareti yapan firmalar ile görüşebilir ve ek işe ihtiyacınız olduğunu belirtebilirsiniz. Eğer yakın çevrenizde bu işyerleri bulunmuyor ise internetten ek iş ilanlarını takip ederek firmalar ile iletişim kurabilirsiniz. Ancak internetten ulaştığınız firmalar arasında, sizden iş karşılığı ücret talep eden olursa kesinlikle bu kişilere veya firmalara para göndermeyin. Maalesef ön ödeme adı altında bazı kötü niyetli kişiler insanları dolandırarak parasını alabiliyor.

Yeni iş bilgilerinden hemen haberdar olmak için sitemizin sol alt köşesinde bulunan butona tıklayarak üye olabilir veya facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

62 Comments on “Evde Havlu Kontrolü ve Paketleme İşi”

 1. Merhaba Erzurum kayakyolunda oturuyorum evde paketleme işlemi yapmak istiyorum bu işlemin devamlılığını getirebilirim dönüşünüzü bekliyorum teşekkür ederim. İyi çalışmalar

 2. Denizli Bağbaşı mahallesinde ikametgah ediyorum. Uzun zaman satış danışmanlığı yaptıktan sonra bırakmak durumunda kaldım. Evde yapılabilen ne iş olursa yapabilirim.

 3. Ankara keçiörende oturuyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum elim hızlıdır.

 4. Ben bu işi yapmak istiyorum bu iş konusunda tecrübeliyim ev hanımıyım vakitli düzenli olarak çalışırım alibeyköy Yesilpinarda oturuyorum en kısa zamanda cevap verirseniz sevinirim

 5. Kayseri kocasinandan yazıyorum biz üç arkadaşız ev hanımıyız evde paketleme işleri arıyoruz her türlü iş yaparız paketleme işi kına çerez peçete kürdan paketleme olur

 6. Merhaba adım deniz, istanbul beyoğlu nda oturuyorum, öğrenciyim ek işe ihtiyacım var, zamanında teslim edebilirim.

 7. Merhaba öğrenciyim ve evde bir işle ilgilenmek istiyorum lütfen geri dönüş yapar mısınız

 8. Merhaba evde paketleme işi yapbilirim Kayseri’den yazıyorum havlu sabun kına filteke toka balon paketlemesi yaparım ihtiyacım var ilgilenirseniz sevinirim

 9. Merhaba Tekirdağ Çerkezköy de ikamet ediyorum elim hızlıdır işi zamanında bitiririm dönüş yaparsanız sevinirim paketleme işlerini istiyorum

 10. Merhaba,
  Ben Şeyma Sert,
  Ankara Çankayada ikamet ediyoruz. Eşimle birlikte evde paketleme işi yapmak istiyoruz.
  Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  İyi çalışmalar.

 11. İstanbul Bakırköy ikamet ediyorum bende ewde yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 12. Afyonkarahisar da yaşıyorum. Ev hanımıyım. Evde fazlaca boş vaktim var. 1 ayda gönderilenin 2 katını paketleycek vaktim var. Fazlasıyla paketleme yapabilirim.

 13. Giresunda yaşıyorum. Üniversite mezunuyum. Ek iş yapmak istiyorum.El becerilerim var, hızlı ve titiz bir şekilde paketleme işlerini yaparım. Bu işe çok ihtiyacım var. Bana dönüş yaparsanız çok sevinirim.

 14. Daha önce bir-çok iş yaptım sabun terlik ihtiyacim var yardımcı olun 0530760****

 15. Ben evde ek iş yapmak istiyorum çok.ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim hertürlü iş yaparım paketleme v.s istanbul maltepe ikamet etmekteyim borçlarımın çokluğundan dolayı işe ihtiyacım var küçük çocuğum var kimseye bırakamıyorum acil dönüş yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir