Evde Sabun Paketleyerek Para Kazanmak

Bu yazıyı paylaşın;

Ek iş yaparak para kazanmak isteyenler için ek iş imkanlarını tanıtmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda evde sabun paketleme iş ile nasıl para kazanılır sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Öncelikli olarak temizlik malzemesi ve sonraları gelişen kozmetik sektörü ile bakım ürünü haline gelen sabunlar, özellikle kadınlar tarafından çokça tercih ediliyor. Kozmetik ürünlerin yanı sıra son yıllarda doğal sabunların da hayatımızda yerini alması ile günden güne büyüyen bir sektör haline gelen sabun satışı, binlerce kişiye gelir kaynağı oluyor. Üretim, ambalaj ve paketleme işlemlerinin tümünde dikkatli çalışma gerektiren sabun sektöründe bir çok şehirde binlerce kişi istihdam ediliyor.

Maliyeti azaltmak ve daha hızlı sipariş yetiştirmek isteyen firmalar ise, tam zamanlı personellerin yanı sıra yarı zamanlı ve evde ek iş yapabilen personeller ile çalışmayı tercih ediyor. Böylece boş zamanlarında ek iş yaparak para kazanmak isteyen binlerce kişi evde ek iş yapma imkanına sahip oluyor.

Sabun paketleme işi nasıl yapılır ?

Sabun paketleme işi kolay yapılabilen, azda olsa el becerisi gerektiren ve kazançlı bir ek iştir. Üretimden çıkan sabunlar öncelikle makineler tarafından şeffaf ambalajlara yerleştirilerek ağzı kapatılır. Aynı zamanda üretici firma bu sabunların paketlenmesi için matbaalara çeşitli renk ve desenlerde ambalaj bastırır. Üretilen sabunların çeşidine göre sabun ve ambalajları paketleme işi yapacak personele teslim eder ve işin nasıl yapılacağı görevli tarafından tarif edilir.

Teslim alınan ambalajlar öncelikle katlanarak paketlemeye hazır hale getirilmelidir. Paketleme hazır hale getirilen ambalajlar ürün çeşidine göre ayrılır ve uygun sabun uygun ambalaja yerleştirilerek paketin ağzı kapatılır. Paketin dışında süs veya bilgilendirme amaçlı yer alacak detaylar takılarak paketleme işlemi yapılmış olur. Evde sabun paketleme işi yaparken dikkat edilecek en önemli husus, sabunların çeşidine göre ambalajlanmasıdır. Örneğin nemlendirici sabunlar temizleyici paketlere yerleştirilir ise iş yanlış olacaktır ve bu durumda iş veren firma zarar görecektir. Bu önemli husus haricinde paketleme işi oldukça kolay ve zevkli bir iştir.

Ortalama aylık kazanç nedir ?

Sabun paketleme işi kolay ve eğlenceli bir iştir. Ancak bir çok paketleme işine göre kazancı biraz düşüktür. Ücret hesaplaması genelde adet başı yapılır ve firmalar her bir sabunun paketleme işlemi için ortalama 0,10 veya 0,20 kuruş ödeme yapmaktadır. Yüksek satış potansiyeline sahip firmalar günlük ortalama 100-150 adet sabun paketleme işi verebilmektedir. Bu miktarlar üzerinden hesaplandığında aylık kazancınız 1500-1800 TL arasında değişiklik gösterebilir. Normal şartlara göre bu kazanç aylık bazda düşük gibi görünse de ek iş olarak yapıldığı düşünülünce gayet kazançlı bir iş olduğu görülmektedir. Üstelik evinizden çalıştığınız için yol masrafı, yeme içme ücreti gibi ek masraflar yoktur. Yani kazandığınız paranın tamamı size kalır.

Sabun paketleme işi veren firmalar

Tüm paketleme işlerinde olduğu gibi sabun paketleme işinde de bu işi yapabilmek için izlenmesi gereken yol sabun üretimi veya toptancılığı yapan firmalar ile iletişime geçmektir. İletişime geçtiğiniz firmalardan eve ek iş veren firmalar ile anlaşarak sabun paketleme işinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca iş ve işçi bulma kurumu olan İşkur, bazı zamanlarda paketleme işi ilanları yayınlamaktadır. Düzenli olarak İşkur evde ek iş ilanlarını takip etmek size artı puan kazandıracaktır.

Sitemizde yeni iş bilgileri ve iş fırsatları düzenli olarak güncellenmektedir. Bu iş fırsatlarından faydalanabilmek için sitemizin sol alt köşesinde bulunan butona tıklayarak abone olabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

36 Comments on “Evde Sabun Paketleyerek Para Kazanmak”

 1. Merhaba ben nihal Ankara pursaklarda oturuyorum bu işe çok ihtiyacım var 3 çocuk annesiyim onların ihtiyaçlarını karşılamam lazım inşallah denk gelirim size 🙏

 2. Bende is istiyorum ihtiyacim var lutfen yardim.edin 28 yasindayim esime destek olmak istiyorum suan.issiz

 3. Merhaba öğreci olduğum için işe ihtiyacım var ve dışarıda ki işyerleri öğrenci olduğum için kısa vadeli kabul etmiyor sizlerin sunduğu bu fırsat benim için altın bilezik hareketli ve pratik birisiyim verilen işleri zamanında yetiştireceğimden eminim ve bütün gün evde olup geceleri geç saate kadar ayaktayım uğraşacağım tek iş bu olacak verilen işi özenli ve zamanında yapacağımdan eminim Çukurova/Adana

 4. Ankara Gölbaşı nda oturuyorum elim hızlıdır severim paketleme işlerini gelip bende alabilirim ve bitince getirebilirim eşime destek olmak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim Allah razı olsun simdiden.

 5. Paketleme işine ihtiyacım var düzenli biriyim çalışma prensiplerine uygun olarak çalışabilirim.Yozgat/Merkez

 6. Paketleme işi istiyorum acil ihtiyacım var zamanında bitiririm hızlıyım İstanbul bahçelievler de oturuyorum

 7. merhaba evden çalışmak istiyorum ev hanımıyım 43 yaşındayım. Tekirdağ Çorlu da yaşıyorum hızlı ve temiz çalışırım dönüş yaparsanız sevinirim.

 8. Ankara kecioren basinevlerinde oturuyorum iki çocuk annesiyim üniversite mezunuyum el becerim iyi ve hızlıdır ek gelir için bu iş bana göre gerekirse arkadaş çevremde aile çevremde geniştir

 9. Ben sultan kaya İstanbul Kartal oturuyorum kiradayım bir bebeğim var ihtiyaçlarım için acil işe ihtiyacım var hemen dönüş yaparsanız çok büyük sevaba girersiniz

 10. Ankara keçiören de oturuyorum. Evde paketleme yapabilirim elim hızlıdır. Dönerseniz sevinirim. Teşekkürler

 11. Merhaba Tekirdağ Çerkezköy de ikamet ediyorum elim hızlıdır işi zamanında bitiririm dönüş yaparsanız sevinirim paketleme işlerini istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir