Evden Çalışmak İsteyenler İçin Evde Yapılabilecek İşler

Evde yapılabilecek ek işler
Bu yazıyı paylaşın;

Evden çalışmak isteyenler için evde yapılabilecek işler, para kazandıracak iş fikirleri ve iş ilanları ile ilgili tüyoları araştırdık ve okuyucularımızın bilgisine sunduk.

Gerek zorlaşan ekonomik şartlar, gerek artan ihtiyaçlar bir çok insanı evde ek iş yaparak para kazanma seçeneğine yöneltiyor. Evden çalışarak para kazanmanın bir çok yöntemi var ve bu yöntemler binlerce kişi tarafından değerlendirilerek ek gelir fırsatına dönüştürülüyor. Evden ne iş yapsam diyenler için çeşitli evde ek iş seçeneklerini araştırdık ve bu yazımızda anlattık. İşte evden çalışmak isteyenler için evde yapılabilecek ek işler.

1. Evde paketleme işleri yapın

Evde paketleme işi yapmak ve paketleme işi ilanları

Ek iş yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği işlerin başında evde paketleme işleri gelmektedir. Paketleme işleri çeşitli firmalar ile anlaşarak firmaların eve teslim ettiği ürünlerin uygun ambalajlara yerleştirilme ve teslim edilmesi ile sonuçlanan bir iş modelidir. Paketleme işlerinin yapımı oldukça kolaydır ve herkes tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir. Paketleme işlerinin en zor tarafı ise işi temin edebilmektir. Çünkü paketleme işlerinde arz-talep dengesi neredeyse eşittir ve bir çok firmanın sabit paketleme personeli bulunmaktadır. Paketleme işi yaparak ayda 1000-1500 TL gelir elde edebilmek mümkündür.

2. Bebek veya çocuk bakıcılığı yapabilirsiniz

Bebek ve çocuk bakıcılığı yapmak

Çocuk sahibi olan ve eşlerin ikisinin de çalıştığı ailelerin çocuk bakımı için ihtiyaç duyduğu kişilere bakıcı denir. Günümüzde bir çok ailede hem anne hem baba çalıştığı için bakıcı ihtiyacı her daim olabilmektedir. Çocuk sahibi aileler genellikle çocuklarına kendi evlerinde bakılmasını isterler ve kendi evlerinde bakıcılık yapabilecek bir bakıcı arayışına girerler. Eğer gün içinde evden çıkabilmeniz mümkün ise bu tarz bakıcılık ilanlarına başvurarak evde çocuk bakıcılığı yapabilirsiniz. Evde çıkmanızın mümkün olmadığı durumlarda ise çocuğu sabah size bırakıp akşam alabilecek aileler ile iletişime geçerek evinizden çocuk bakıcılığı yapabilirsiniz. Evde bebek bakıcılığı yaparak aylık 1000-1300 TL para kazanabilirsiniz.

3. Çeşitli dillerde çeviri ve editörlük işleri

Çevirmenlik ve editörlük işleri

Eğer iyi bir yabancı dil ve imla bilgisine sahipseniz, çeşitli dillerde çeviri ve editörlük işleri yapabilirsiniz. İnternette freelancer olarak binlerce kişi bu sektörde para kazanmakta ve hatta bazı girişimciler bu sektörde kendi kişisel firmalarını kurmaktadır. Gelişen teknoloji ve yaygınlaşan internet kullanımı bu sektörü oldukça önemli ve talep görür hale getirdi. Bu sebeple sektöre yönelim oldukça arttı fakat hala sektörde açıklar mevcut. Sizde zaman kaybetmeden bu sektörde yerinizi alarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Çeviri ve editörlük sektöründe aylık sabit bir kazanç belirtmek mümkün değildir. Bazı aylarda çok iyi para kazanabileceğinizi göz önünde bulundururken bazı aylarda çok az gelir elde edebileceğinizi de unutmamanızı tavsiye ediyoruz.

4. Evcil hayvan bakıcılığı yapmak

Evcil hayvan bakıcılığı yapmak

Evcil hayvan besleyen ve çeşitli tatil, iş seyahati veya günlük işlerin olduğu zamanlarda evcil hayvanını yanında götüremeyenler için evcil hayvan bakıcıları oldukça önemlidir. Evcil hayvanların bakımı oldukça kolaydır ve hayvan seven herkes tarafından kolaylıkla yapılabilir. Ancak evcil hayvan bakıcılığı yapmak istiyorsanız mutlaka karşılamanız gereken birkaç özellik var. Öncelikle herhangi bir hayvandan korkmayacaksınız veya fobiniz olmayacak. Örneğin köpeklerden korkan veya köpek fobisi olan bir kişinin evinde kısa süreli de olsa köpek bakıcılığı yapması mümkün değildir. Sadece köpeklerden örnek verdik ama evcil hayvan bakıcılığı yapmak istiyorsanız, bakmanızın talep edileceği hayvanın her türde olabileceğini unutmamalı ve iş ilanınızı ona göre vermelisiniz. Evcil hayvan bakıcılığı yapmanın bir diğer şartı ise uygun bir eve sahip olmaktır. Evcil hayvan bakıcılığı yaparken komşularınızdan şikayet gelmemesi ve apartman sakinlerine rahatsızlık verilmemesi önemli bir husustur. Bu sebeple bu sektöre girmeden önce detaylıca bir değerlendirme yapmanız gerekmektedir.

5. Küçük iş yerlerine ev yemekleri yapın

Ev yemekleri yaparak para kazanmak

Özellikle ev hanımları için evde ek iş imkanları listesinde olan bu yöntem ile, küçük işyerleri için ev yemekleri yaparak para kazanmak mümkündür. Ortalama 2-5 kişi arasında çalışan kapasitesine sahip bazı işletmeler, çalışan sayısının az olması nedeni ile yemek şirketleri ile anlaşma yapamıyor. Personelin günlük yemek ihtiyacını fast food seçeneği ile karşılamanın da mümkün olmadığı veya tercih edilmediği zamanlarda ise ev yemeği arayışı ortaya çıkıyor. Binlerce ev hanımı yakınında bulunan küçük ölçekli işletmeler için ev yemeği yaparak para kazanıyor. İşleyiş ise şöyle; firma sizden haftalık yemek listesi talep ediyor ve yemek için gerekli malzemeleri temin ederek size teslim ediyor. Bir hafta boyunca menüde bulunan yemeklerin getirilmesi karşılığında da yemek yapan kişiye ücret ödeniyor. Bir diğer yöntem ise yemek yapacak kişi tarafından haftalık menü hazırlanıyor ve malzeme listesi ve maliyetleri ile birlikte firmaya sunuluyor. Firma bu bir haftalık menü için ödemeyi yapıyor ve yemek yapacak kişi malzemelerin temininden ve yemek pişirme işleminden sorumlu oluyor. Günlük teslim edilecek yemeklerin dağıtımı ise genellikle alıcı firma tarafından yapılıyor. Bu yöntem ile haftalık 250-300 TL arasında bir gelir elde etmek mümkün.

Bu yazıyı paylaşın;

One Comment on “Evden Çalışmak İsteyenler İçin Evde Yapılabilecek İşler”

  1. Merhaba Tekirdağ Çerkezköy de ikamet ediyorum elim hızlıdır işi zamanında bitiririm dönüş yaparsanız sevinirim paketleme işlerini istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir