Evinizde Taş Boyama Yaparak Para Kazanın

Bu yazıyı paylaşın;

El becerisine güvenen ve evde ek iş yapmak isteyenler için oldukça kazançlı ve eğlenceli bir ek iş imkanı sunan taş boyama işinin tüm detaylarını inceliyoruz.

Evde kullanılan aksesuar ve süs eşyalarına her geçen gün yenisi ekleniyor ve kısa süre içerisinde evlerimizde yerini almaya başlıyor. Yeni ortaya çıkan ve popülerliği günden güne artan çeşit çeşit ve renk renk boyalı taşlar, şimdiden bir çok evde aksesuar olarak yerini almaya başladı bile. Üstelik şık ve orjinal oluşu nedeni ile bilinirliği hızla artıyor ve bu oranda boyalı taşlara talep de artıyor. Boyalı süs taşlarına talep artsa da ihtiyaç karşılanmakta yetersiz kalıyor çünkü bu işi yapabilmek için iyi bir el becerisi gerekiyor. Bu sebeple herkesin yapamadığı boyalı süs taşları büyük bir pazar olma yolunca emin adımlarla ilerliyor.

Boyalı süs taşlarına olan talebin farkına varan kişiler ise bu potansiyeli bir kazanç kapısına dönüştürmeye başladı bile. Öyle ki şimdiden yüzlerce ev hanımı ve evde ek iş yapmak isteyen kişi yeteneğini kullanarak boyalı taş yapımından para kazanıyor. Eğer sizde evde taş boyama ve süsleme işi yaparak para kazanmak istiyorsanız, işin detaylarına ve inceliklerine birlikte göz gezdirelim.

Taş boyama ve süsleme nedir, nasıl yapılır ?

Günümüzde en yaygın dekorasyon ve süsleme işleri ”kendin yap” mantığı ile gerçekleştiriliyor ve insanlar çeşitli becerilerini sergileyerek çeşitli süs ve dekoratif eşyalar yapıyor. Taş boyama ve süsleme sanatı da bu kendin yap fikri ile ortaya çıkan bir sanat olarak göze çarpıyor. El becerisi ve yaratıcılığı olanlar için kolay, masrafsız ve oldukça şık bir iş olan taş boyama ve süsleme işi tamamen kişisel zevklerinize göre şekilleniyor ve yapılıyor. Taş boyama işi yapmak için belli başlı bir kaç malzemeye ihtiyacınız var ve bu malzemeler oldukça ucuz ve kolay temin edilebilen malzemeler. Taş boyama ve süsleme için gerekli malzemeler;

– Yağlı veya sulu boya (Farklı renklerde)
– Farklı boy ve kalınlıkta boya fırçaları
– Taş parlatıcı ve temizleyici mikrofiber bez
– Tabi ki özenle seçilmiş çeşitli desenlerde taşlar. (Sahilde, dağda veya herhangi bir yerde gördüğünüz ve şekli hoşunuza giden veya yapacağınız modele uygun şekilde ki taşlar)

Taş boyama ve süsleme işi yapmak için öncelikle gerekli malzemeleri temin etmeli ve elinizde hazır bulundurmalısınız. Ardından gittiğiniz yerlerde gözünüze çarpan çeşitli modellerde taşlar toplamalı, eğer mümkünse deniz veya akarsu kenarlarına giderek beğendiğiniz modellerde ki taşları toplamalısınız. Taş toplama işlemine geçmeden önce yapacağınız süsleme modelini tasarlayarak şekillendirmeniz ve daha sonra modele uygun taş arayışına girmeniz daha avantajlı olacaktır. Malzemeleri temin ettiniz ve projenize uygun taşları da buldunuz ise işe koyulma vakti geldi demektir. Eğer kafanızda bir model veya desen var ise ilk olarak o modelde bir süsleme yapın. Eğer bir model bulamadıysanız internette taş boyama ve süsleme ile ilgili binlerce görsel örnek mevcut. Onlara bakarak kendinize farklı bir örnek çıkarabilir ve hemen boyama işlemine başlayabilirsiniz. İlk denemeler belki biraz hoş görünmeyebilir ama pes etmeyip devam ederseniz emeğinizin karşılığını mutlaka alırsınız.

Taş boyama ve süsleme işinden nasıl para kazanılır ?

Taş boyama ve süsleme işinden para kazanmanın iki yolu vardır. İlk yol boyalı süs taşları satan firmalar ile iletişime geçerek anlaşmak ve firma için adet başı ücretli taş boyama işi yapmaktır. Bu seçenek az kazançlı ve az bulunabilen bir seçenektir. Çünkü henüz yeterince yaygınlaşmadığı için boyalı taş satan firmayı bulmak biraz zor olacaktır. Bulsanız bile muhtemelen sizden önce davranan birileri işi almış olacaktır. Bu yüzden ilk seçenek ile para kazanmak biraz zor gibi görünmektedir.

İkinci seçenek ise oldukça karlı ve herkesin yapabileceği bir seçenektir. Taş boyama işi için gerekli malzemeleri temin edip yaptığınız boyalı taşları satarak para kazanabilirsiniz. Boyalı taş satmak için biraz emek harcamanız gerekebilir, ancak satış yaptığınız taktirde oldukça iyi paralar kazanabileceğinize emin olabilirsiniz. ”Yaptığım taşları nerede nasıl satacağım?” diyorsanız, öncelikle çevrenizden başlayacaksınız. Tanıdıklarınıza, komşularınıza, akrabalarınıza yaptığınız işleri göstererek beğenmelerini sağlayabilirsiniz. Hatta çevresinin geniş olduğunu düşündüğünüz akraba ve komşularınıza hediye edeceğiniz birkaç boyalı taş oldukça etkili bir reklam yöntemi olacaktır. Bu yolu izleyerek günden güne satışlarınızı arttırabilir ve ek kazanç sağlayabilirsiniz. Satış yapmak için kullanacağınız bir diğer ve en etkili yöntem ise internet. Bugün herkesin cebinde internet var ve oldukça yaygın olarak kullanılıyor. Bu durum göz önünde bulundurulunca internetten satış yaparak para kazanmak milyonlarca kişiye ek iş imkanı sağlıyor. Sizde ürünlerinizi facebook, instagram pinterest gibi sosyal mecralarda ve alışveriş sitelerinde satabilir ve bu işini düzenli kazanç haline getirebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

6 Comments on “Evinizde Taş Boyama Yaparak Para Kazanın”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir