Girişimcilere Para Kazandıracak Yeni İş Fikirleri

Bu yazıyı paylaşın;

Kendi işini kurmak ve işletmesinden para kazanmak isteyenler için, 2019 yılında girişimcisine para kazandıracak 5 yeni iş fikri.

Kendi işini kurmak ve para kazanmak isteyenler, öncelikle hangi sektörde ne iş yapacağını belirlemek zorundadır. İşe başlamanın ilk adımı olan bu adım aslında en zor adımlardan bir tanesidir. Hangi sektörde ne iş yapacağına karar vermek, hayatınızı doğrudan etkileyebilecek kararlardan bir tanesidir. Bu sebeple alınacak bu karar iyice araştırılarak ve düşünülerek alınmalıdır. Yapılacak iş ile ilgili tüm bilgiler toplanmalı, daha sonra bölgeye ve pazar durumuna göre değerlendirilmelidir.

Bizde bu fikirden yola çıkarak kendi işini kurmak isteyenler için, son dönemlerin en yaygın ve tercih edilen iş modellerini araştırarak derledik. İşte girişimcilere en çok para kazandıran 5 iş fikri;

1. Kültür Mantarı Yetiştiriciliği

Kültür Mantarı Yetiştiriciliği

Kültür mantarı yetiştiriciliği son zamanların en yaygın iş sektörlerinden bir tanesidir. Kendi işinin sahibi olmak isteyen binlerce kişi kültür mantarı yetiştiriciliği işi yapmaktadır ve oldukça iyi gelirler elde edebilmektedir. Kültür mantarı yetiştiriciliği ilgi isteyen ancak oldukça kolay bir iştir. Kültür mantarları kapalı, güneş görmeyen, uygun nem düzeyine sahip her alanda yetiştirilebilmektedir. Ortalama 15-20 gün gibi bir sürede satışa hazır olan mantarlar ülkemizde büyük bir pazar hacmine sahiptir. Bu sebeple neredeyse üretilen tüm mantarlar zamanında satılabilmekte ve üreticisine iyi kazanç sağlayabilmektedir.

2. Çİğköfteci Dükkanı Açmak

Çiğköfteci açmak

Çiğköfte, yüzlerce yıldır ülkemizin severek tükettiği lezzetlerin başında geliyor. Daha önceleri yaygın olan ve son dönemde etsiz çiğköfte yapımı ile popülerliği artan sektör, girişimcilerin yakından takip ettiği ve en çok tercih ettiği işlerin başında geliyor. Durum böyle olunca da çiğköfte dükkanı açmak birçok girişimcinin ilk tercih ettiği yöntem haline geldi. Girişimcilerin bu ilgisini yakından takip eden bir çok firma ise çok düşük bayilik ücreti ve yatırımlar ile binlerce kişinin kendi işini kurmasına imkan sağlıyor. Eğer kendi işinizi kurmak ve işyeri sahibi olmak istiyorsanız, çiğköfte dükkanı bayiliği veren firmalar ile görüşerek, düşük bir sermaye ile bu kazançlı sektöre sizde dahil olabilirsiniz.

3. Organik Tavuk ve Yumurta Üreticiliği

Organik tavuk ve yumurta çiftliği kurmak

Orta dereceli bir sermaye ile yapılabilecek işler arasında organik tavuk ve yumurta üreticiliği oldukça kazançlı bir iş modelidir. Son dönemlerin en çok konuşulan ve tercih edilen ürünleri kuşkusuz organik ürünlerdir. Hal böyle olunca da organik ürünler ülkemizde oldukça geniş bir pazara sahip olmuş ve hacmi günden güne de genişlemektedir. Ortalama 600-800 kapalı, 1500-2000 mt2 açık bir alana sahipseniz organik tavuk ve yumurta üreticiliği yaparak kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

4. Takı ve Bujiteri Dükkanı Açabilirsiniz

Takı dükkanı açmak

Çeşitli takılar ve süs eşyaları insanlar tarafından binlerce yıldır kullanılıyor ve kullanılmaya devam edecek. Bu faktörü göz önünde bulundurarak binlerce girişimci takı ve bujiteri dükkanı açma projesini hayata geçiriyor ve bu büyük pastadan payına düşeni almayı hedefliyor. İşlek bir caddede küçük bir dükkan kiralayarak açacağınız takı dükkanı, iyi bir reklam ile oldukça iyi paralar kazandırabilmektedir. Üstelik ürünlerinizi sadece dükkanınızda değil sosyal medya aracılığı ile tanıtarak internettende satabilirsiniz. Böylece sadece bulunduğunuz bölgede değil, ülke çapında da satış yaparak daha fazla gelir elde etme imkanına sahip olmuş olursunuz.

5. Solucan Gübresi Üreticiliği

Solucan gübresi üreticiliği

Organik ürünlerin son dönemlerde çok popüler olduğunu söylemiştik. Sadece sebze, meyve ve diğer besin gıdalarında değil, artık tarım sektöründe de organik ürünler tercih edilmeye başlanmıştır. Bu organik ürünlerden bir tanesi de solucan gübresidir. Günümüzde yeni yaygınlaşan ve popülerliği günden güne artan solucan gübresi, binlerce çiftçi tarafından daha verimli mahsül alabilmek için kullanılmaktadır. Günde orta seviye bir sermaye ile sadece birkaç saatinizi ayırarak kendi işinizin sahibi olmak istiyorsanız solucan gübresi üreticiliği tam size göre bir iş olabilir.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir