Hafta Sonları Para Kazandıracak Yeni İş Fikrileri

yeni is fikirleri 2019
Bu yazıyı paylaşın;

Para kazanmak isteyen ancak ne iş yapabilirim diyenler için sürekli yeni iş fikirleri ortaya çıkıyor. İşte hafta sonları para kazandıracak 2019 yılı yeni iş fikirleri.

Ek iş yapmak geçtiğimiz yıllarda ek kazanç olarak karşımıza çıkarken günümüzde artan pahalılık ve yeni ihtiyaçlar sebebi ile zaruri hale gelmiştir. Daha fazla para kazanmak herkesin hayalidir ve bir çok kişi bu hayalin peşinden koşar. Ancak yanlış izlenen yollar ve yanlış belirlenen stratejiler çoğu kişiyi maalesef başarısızlığa sürüklemektedir.

Ek iş yaparak para kazanmak kolay gibi görünse de oldukça zor bir seçenektir. Ek iş yapmak için doğru hedefin belirlenmesi ve işin doğru olarak yapılması para kazanmayı sağlayan en temel faktörlerdir. Küçükte olsa ek kazanç sağlamayı amaçlıyorsanız mutlaka doğru işler seçmeli ve sadece bir veya iki adet ek işe yoğunlaşmalısınız. Her işi yaparım mantığı ile bu yola girenler maalesef yolun sonunda hüsrana uğruyor ve verilen onca emek boşa gidiyor.

Ek iş yapmak için öncelikle hangi sektörde çalışacağınıza kara verin. Bu kararı vermenizde ki en büyük etkeni ise yapmaktan zevk aldığınız ve severek yapacağınız işlere göre belirleyin. Örnek vermek gerekirse el becerisi iyi olmayan ve bu tarz işler ile uğraşmayı sevmeyen biri nikah şekeri yapma işi gibi bir iş tercih ederse, bu tercih o kişi için ek gelir elde etme şansı başlamadan bitecektir. Ancak el becerisi gerektirmeyen ve daha kolay yapılabilen bir iş tercih edilmesi durumunda o sektörde sürekli olarak ek gelir lede etme şansı doğacaktır.

Boş zamanlarında he hafta sonları ek iş yaparak para kazanmak isteyenler için önemli tüyoları verdikten sonra yeni iş fikirleri ile ilgili birkaç örnek verelim.

1. Düğün ve nişan fotoğrafçılığı

Düğün ve nişan fotoğrafçılığı yapmak

Evlenen veya nişanlanan her çift mutlaka düğün ve nişan fotoğraflarına ve albümlerine sahip olmak ister. Düğün ve nişan fotoğrafçılığı yıllardır süregelen ve eskimeyecek işlerden bir tanesidir. Özellikle yaz aylarında artan talep ile doğan bu ek iş dalı, binlerce kişiye ek gelir elde etme fırsatı sunmaktadır. Fotoğraf çekmeyi seven, fotoğrafçılık hobisini kazanca çevirmek ve hafta sonu tatillerini değerlendirmek isteyenler için en ideal tercihlerden biri düğün ve nişan fotoğrafçılığı yapmaktır.

2. Part-time garsonluk

Part time garsonluk yapmak

Sakin kış aylarının ardından oldukça yoğun günler yaşayan bir çok kafe ve işletme, özellikle işlerin daha yoğun olduğu hafta sonu tatillerinde yarı zamanlı personel temin etmektedir. Turistik bölgeler, üniversite yakını bölgeler ve AVM’lerde yer alan işletmeler, düzenli olarak part-time çalışacak personeller ile anlaşmakta ve bu şekilde işlerin düzenli yürümesini sağlamaktadır. Tatil günlerinizi kazanca çevirmek için part-time garsonluk yapabilir ve bu işi sürekli hale getirerek düzenli gelir elde edebilirsiniz.

3. Yarı zamanlı satış temsilcisi

Yarı zamanlı satış temsilciliği yapmak

Hafta sonları bir çok insan çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmek için alışverişe çıkmaktadır. Hafta içi sakin olan mağazalar hafta sonu çok yoğun bir kalabalığa maruz kalır ve satışlar ikiye yada üçe katlanır. Bu yoğunluğun altından kalkabilmek ve müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bir çok mağaza sadece hafta sonları çalışacak yarı zamanlı satış temsilcileri istihdam etmektedir. Özellikle giyim ve beyaz eşya mağazaları düzenli olarak çalışabilecek yarı zamanlı personeller aramaktadır. Düzgün bir diksiyona sahipseniz ve güler yüzlü yaklaşım ile iletişim kurabilme yeteneğine sahipseniz yarı zamanlı satış temsilciliği yaparak hafta sonları para kazanabilirsiniz.

4. Paketleme ve kontrol işleri

Paketleme işleri yapmak

Ek iş yapmak isteyenlerin öncelikli olarak aklına gelen paketleme ve kontrol işleri sadece hafta sonları değil sürekli yapılabilen bir iştir. Ancak hafta içi okuyan veya çalışan ve hafta sonu tatillerini değerlendirmek isteyen kişiler evde ek iş olarak paketleme işleri yaparak para kazanabilirler. Paketleme işleri kolay bulunabilen ancak diğer iş modellerine göre daha az kazandıran işler olarak bilinmektedir. Az kazanayım ama evimde çalışayım diyenler için paketleme ve kontrol işleri en ideal tercih olacaktır.

5. Broşür dağıtma ve tanıtım işleri

Fuar ve stand görevlisi olmak

İnsanlar ile etkili iletişim kurabilen ve diksiyonu düzgün kişiler için yapılacak işlerden bir tanesi ise broşür dağıtma ve tanıtım işleridir. Genellikle hafta sonlar düzenlenen fuarlarda yer alan tanıtım görevlileri ve broşür dağıtım elemanları part-time çalışan kişiler arasından seçilmekte ve fuar süresince görevlendirilmektedir. İletişim zorluğu çekmeyen ve düzgün bir diksiyona sahip olan kişiler çeşitli fuar ve seminerlerde görev alarak hafta sonları para kazanabilir.

Ayrıca sadece fuar ve etkinlerde değil, firmaların ürün ve kampanya bilgilerinin yazılı olduğu çeşitli broşürlerin sokakta dağıtımını sağlayarak ta hafta sonlar ek gelir elde edebilirsiniz.

Yeni iş fikirlerinden ve güncel iş ilanlarından hemen haberdar olmak için sitemizin sol alt köşesinde bulunan butona tıklayarak abone olabilirsiniz. Yeni iş bilgilerinde görüşmek üzere. Bizi takipte kalın.

Bu yazıyı paylaşın;

One Comment on “Hafta Sonları Para Kazandıracak Yeni İş Fikrileri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir