İnternet Sitesi Açarak Para Kazanmak

Bu yazıyı paylaşın;

İnternetten para kazanma yollarından bir tanesi olan internet sitesi açarak para kazanmak ile ilgili merak edilen tüm soruları cevaplıyoruz.

Evde ek iş yapmak isteyenlerin en çok başvurduğu yöntemlerden biri internetten para kazanma yöntemidir. İnternetten para kazanmanın bir çok yöntemi vardır ve site açarak para kazanma yöntemi de bunlardan bir tanesidir. Site açarak internetten para kazanmak kolay gibi görülse de aslında oldukça zahmetli ve ilgi gerektiren bir ek gelir modelidir. Bunun yanında bir hayli de sabırlı olmalısınız. Çünkü bir web sitesi açar açmaz para kazanmanız mümkün değildir. Bir bilgisayara sahipsiniz, yeterli zamanınız var, sabırlısınız ve web sitesini yönetip sürdürebilecek donanıma sahipseniz, site açarak nasıl para kazanılır hemen anlatmaya başlayalım.

İnternet sitesi açarak nasıl para kazanılır ?

İnternet sitesi açarak para kazanmak istiyorsanız ilk olarak bir web sitesi sahibi olmanız gerekir. Web sitesi sahibi olmanın bir kaç yolu ve önemli şartları vardır. Ücretsiz websitesi barındırma hizmeti veren sistemlerden biri ile internet sitesi sahibi olabilirsiniz. (Örneğin; WordPress, Blogger vb.) Daha sonra sitenizde gerekli düzenlemeleri yaparak içerik oluşturmaya başlamalısınız. Fakat burada önemli bir husus var. Öncelikle siteniz için bir kategori belirlemeniz gerekiyor. Mesela sitenizin haber sitesi, kadın ve moda sitesi, anne bebek sitesi gibi belirli bir alanda faaliyet göstermesi gerekiyor. Çünkü bu hem sitenizin fazla hit almasına hemde ileride alacağınız reklam tekliflerinin bu yönde değerlendirilmesine olanak sağlayacaktır.

Sitemizi kurduk, içerikler eklemeye başladık ve bir süre sonra sitemiz tanınan, ziyaret edilen bir site haline geldi. Şimdi sırada sitemizden para kazanma işi var. İnternet sitesi açarak para kazanmanın yolu sitede yayınlanacak reklamlardan geçer. Bunlardan ilki Adsense reklamlarıdır. Siteniz Google adsense reklamları için uygunsa adsense başvurusu yaparak onay almanız durumunda Adsense reklam yerleşimi yaparak sitenizde google reklamları yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

Diyelim ki adsense reklamları için kabul edilmediniz. Panik yapmayın bu sektörde hizmet veren bir çok firma var ve bunlara başvurarak para kazanmak hayal değil. Bunlardan bir tanesi Admatic A.Ş. Bu platforma başvurarak sitenizde reklam yayınlayabilir ve para kazanabilirsiniz. Bu bahsettiklerimiz reklam veren firmalardan sadece iki tanesidir. Biraz araştırma ile daha bir çok reklam firması bulabilir ve sitenizde reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

İnternetten para kazanma

İnternet sitesinden para kazanmanın bir diğer yolu ise banner reklam yayınlamak, yani sitenizde ki reklam alanlarını müşterilerinize kiralamaktır. Daha önceden belirlediğiniz reklam alanlarınız haftalık, aylık yada yıllık ücretler karşılığında firmalar yada başka internet siteleri tarafından kiralanarak gelir elde etmenizi sağlar. Sitenizin şablonuna göre banner reklam alanları 3-4-5 hatta daha fazla da olabilir. İnternet sitesinden para kazanmak için kullanılan en yaygın yöntemlerden biri banner reklam yayınlama yöntemidir. Uygun reklam alanları oluşturarak ve uygun fiyat seçenekleri sunarak banner reklam yayınlama modelinden iyi paralar kazanabilirsiniz.

Gelelim üçüncü ve son yönteme; sitede tanıtım yazısı yayınlayarak para kazanmak. İnternet sitenizde, başka sitelerin, firmaların, bir markanın veya bir ürünün tanıtım yazısını yayınlayarak para kazanabilirsiniz. İnternet sitesinde tanıtım yazısı yayınlayarak para kazanma yöntemi site sahipleri tarafından oldukça yaygın kullanılan bir yöntemdir. İletişim yada reklam sayfasından sizinle iletişime geçen reklam sahibi, tanıtım yazısını size göndererek yayınlamanızı talep eder. Yazının yayınlanmasının ardından daha önceden belirlediğiniz ücreti size göndererek reklam çalışması tamamlanmış olur.

İnternet sitesi açarak ayda ne kadar para kazanılır ?

İnternet sitesi açarak para kazanmak

İnternet sitesi açarak ciddi paralar kazanabilirsiniz. Fakat internet sitesi açarak ayda ne kadar para kazanılır sorusunun cevabı tamamen sizde saklıdır. Öyle ki ne kadar iyi ve ilgi çekici bir site oluşturup, ne kadar çok ziyaretçi çekerseniz aylık kazancınız o kadar artacaktır.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir