İşkur Çeşitli Sektörlerde 700 Bin Personel Alımı Yapacak

iskur isci alimi
Bu yazıyı paylaşın;

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İşkur), yayınladığı açık iş ilanları ile toplamda 700 bin personel alımı yapacak.

Türkiye’nin tüm şehirlerinde hizmet veren ve işçi ile işveren arasında aracı konumunda olan İşkur, yayımladığı yeni açık iş ilanları ile iş arayanlara istihdam sağlamaya devam ediyor. İş arayan milyonlarca kişinin takip ettiği İşkur iş ilanları güncellenerek bir çok yeni sektörde ilan paylaşıldı. Hemen her şehirde ve bir çok sektörde olabilen ilanlar için iş arayanlar başvuru yapmaya başladı.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, 2019 yılında da iş arayan milyonlarca kişiye iş sağlamayı hedefleyen İşkur, yayınlanan iş ilanlarında yetkinlik sertifikası istenmesi halinde adayların kurs yönlendirmesini de yapacak. Daha önce de benzer uygulamalara imza atan kurum, bir çok ilde mesleki eğitim kursları açarak başvuru yapan adayların, gerekli eğitimleri alarak yeterlilik belgesini almasına da imkan sağlıyor. Kazanılan yeterlilik belgesi ile açık ilanlara başvuru yapanlar, uygun kadrolara yerleştirilerek hemen göreve başlayabiliyor.

İşkur 2019 açık iş ilanları çoğunlukla; taşımacılık, inşaat, turizm, hazır giyim, tekstil ve bilgi teknolojileri sektörlerinde bulunuyor. Bu sektörlerde çalışmak isteyen adaylar yaptıkları başvuruların ardından bulundukları şehirde bir firmada istihdam edilebiliyor.

Yeni İşkur iş ilanları geldikçe takip edip sitemizde yayınlamaya devam edeceğiz. Yayınlanan yeni iş ilanlarından hemen haberdar olmak için sitemizin sol alt köşesinde bulunan butona tıklayarak abone olabilirsiniz.

İşkur 2019 açık iş ilanları için Tıklayın

Bu yazıyı paylaşın;

6 Comments on “İşkur Çeşitli Sektörlerde 700 Bin Personel Alımı Yapacak”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir