İŞKUR Üniversite Öğrencilerine 2500 TL Maaşla İş Verecek

işkur öğrenciye 2500 tl maaşlı iş
Bu yazıyı paylaşın;

İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR) yeni düzenlenen Sosyal Çalışma Programı ile üniversite öğrencilerine 2500 TL maaşla iş verecek. Başvurular ne zaman ve nasıl yapılıyor? Başvuru şartları neler? İşte detaylar.

İş ve işçi arayanların en çok başvurduğu kurum olan İŞKUR, öğrenciler için hayata geçirdiği bir proje ile yine bir ilke imza atıyor. 18 yaşını doldurmuş üniversite öğrencilerine yaz aylarında 2500 TL maaşla iş vermeyi hedefleyen İŞKUR, bu sayede yaklaşık 12 milyon üniversiteliye istihdam sağlamayı planlıyor.

Hem sosyalleş hem para kazan sloganı ile başlatılan ve üniversite okuyan gençlerin yaz aylarında çalışarak para kazanmasını sağlayacak olan proje kapsamında öğrenciler yaz aylarında günlük 58 TL’ye, haftada 3 gün, günde 7,5 saat çalışacak. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında devam edecek proje ile öğrenciler yaz tatilinde toplam 2500 TL para kazanma fırsatı yakalayacak.

SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMI NEDİR?

İŞKUR Sosyal Çalışma Programı

Sosyal Çalışma Programı; İŞKUR tarafından başlatılan, üniversite öğrencilerinin kamu kurumlarının toplumsal faydası yüksek işlerine katılarak mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlardır. Bu programlarla gençlerin hem çalışıp, hem de sosyal sorumluluklarını yerine getirebilmeleri hedeflenmiştir.

Sosyal Çalışma Programı başvuru şartları nelerdir?

Programa başvurmak isteyen öğrencilerin 18 yaşını doldurmuş ve üniversite öğrenim hayatına devam ediyor olması gerekmektedir. Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere bütün üniversite öğrencileri sosyal çalışma programlarına katılabilir. Ancak dersleri devam eden, zorunlu staj yapmakta olan veya başka bir işte çalışan öğrenciler bu programlardan yararlanamayacaktır.

Sosyal Çalışma Programı başvurusu nasıl yapılır?

Programa başvurular İŞKUR internet sitesi üzerinden yapılacak. Programa katılmak isteyen ve gerekli şartları yerine getiren öğrenciler herhangi bir il sınırlaması olmaksızın toplam 3 adet programa başvurabilir. Ayrıca öğrencilerin başvuracağı iş alanları okuduğu bölümle ilgili olmalı ve tercihler bu yönde yapılmalıdır.

Sosyal çalışma programı ile ilgili daha detaylı bilgi ve başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir