Kripto Para Bitcoin Nedir? Nasıl Alınır ?

bitcoin nedir nasil alinir
Bu yazıyı paylaşın;

Kripto para yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar için bitcoin nedir, nasıl alınır, bitcoin kaç dolar ve bitcoin fiyat grafiği sorularının cevaplarını açıklıyoruz.

Bitcoin nedir?

Bitcoin, herhangi bir otorite veya kuruluşa bağlı olmayan ve 9 sayfalık bir protokol ile ortaya çıkan sanal para birimidir. Dijital madencilik yöntemi ile oluşturulabilen ve kısıtlı miktarda bulunabilen bitcoin, dünyanın en yaygın dijital para birimidir. İlk olarak 2009 yılında ortaya çıkan bu sanal para birimi günümüzde oldukça değerli bir para birimi haline gelmiştir.

Dünyanın en çok kullanılan ve en yaygın kripto para birimi olan Bitcoin, kullanılmaya başladığı günden bu güne kadar yükselen bir grafiğe sahip. Herhangi bir devlet veya otorite tarafından denetlenemeyen internetin dijital para birimi Bitcoin, artan popülerliği sayesinde her geçen gün yeni yatırımcıların tercihi oluyor. Yatırımcıların bitcoin yatırımı yapmadan önce sorduğu ilk soru ise; ”Bitcoin güvenilir mi?” sorusu oluyor. Peki bitcoin güvenilir mi? Bu sanal para ile yapılan yatırımlar tehlikede mi? gelelim bu soruların cevaplarına.

Bitcoin güvenilir mi?

Bitcoin güvenilir mi?

Bir çok devlet ve yatırımcı bitcoin güvenilir mi sorusunun cevabına olumsuz cevap veriyor. Çünkü dijital ortam haricinde herhangi bir garantisi ve yasalar çerçevesinde düzenlemesi mevcut değil. Bir çok devlet yetkilisi Bitcoin riskli ve devletler tarafından denetlenemeyen bir sistem ve oluşabilecek sıkıntılardan tamamen yatırımcılar sorumludur şeklinde bir açıklama yapıyor. Bitcoin ile ilgili TCMB ise, Bitcoin ve benzeri paraların herhangi bir resmî ya da özel kurum tarafından ihraç edilmediğini, karşılığı için güvence verilmeyen bir sanal para birimi olduğunu ve bu tip paralarla doğrudan ilgili bir yasal düzenlemenin ülkemizde bulunmadığını belirtiyor. Diğer yandan, sanal para hakkında gerekli düzenlemeler yapılırsa finansal istikrara katkı sağlayabileceğini de söylüyor. Ancak devletler tarafından yapılan bu açıklamalara rağmen Bitcoin’in sürekli yükselen grafiği yatırımcılar için büyük bir cazibe oluşturuyor. Bu sebeple tüm dünyada Bitcoin’e olan ilgi günden güne artıyor.

Bitcoin nasıl alınır ?

Bitcoin nasıl alınır?

Girişimciler Bitcoin’e iki şekilde sahip olabilir. Birincisi Bitcoin madenciliği, ikincisi ise satın alma seçeneğidir. Bitcoin madenciliği özel cihazlar sayesinde yapılabilir ve oldukça zor ve masraflı bir iştir. Yatırımcılar genellikle alım seçeneği ile işlem yapmakta ve Bitcoin piyasasını takip etmektedir. Bitcoin alımı çeşitli Bitcoin alım satım platformları aracılığı ile yapabilirsiniz. Bitcoin alım satımı yapan çeşitli yerli veya yabancı platformlar aracılığı ile yatırım yapabilirsiniz. Ancak platform seçimi yapmadan önce detaylı bir araştırma yaparak firma ile ilgili bilgiye sahip olmalısınız. Çünkü Bitcoin piyasası herhangi bir resmi kuruluş tarafından denetlenmiyor ve oluşabilecek bir olumsuzluk durumunda yasalar çerçevesinde haklarınız korunmuyor. Bu sebeple Bitcoin nasıl alınır sorusundan daha önemli konu bitcoinin hangi platformdan alınacağı konusudur.

Bitcoin kaç dolar ?

Bitcoin piyasası tıpkı borsa gibi sürekli değişken bir yapıya sahiptir ve Bitcoin/Dolar dengesi sürekli değişmektedir. Bitcoin/Dolar güncel oranlarını sürekli takip edebileceğiniz çeşitli platformlar ve Google’ın android uygulaması mevcuttur. Ayrıca sitemizin online Bitcoin takip ve fiyat grafiği uygulaması üzerinde çalışılmaktadır. Uygulamanın yayınlanmasının ardından Bitcoin güncel fiyat ve durum bilgisini uygulamamızdan da takip edebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir