Kripto Paralar Tekrar Yükselişe Geçti, 1 Aylık Kayıp Geri Kazanıldı

Bu yazıyı paylaşın;

Dünya’nın en çok bilinen ve kullanılan kripto paraları Bitcoin ve Etherium, tekrar yükselişe geçerek son 1 aydır yaşanılan değer kaybını telafi etti. İşte 2019 yılı ilk çeyreğinde Bitcoin ve Etherium fiyat grafiği.

2017 yılında büyük bir ivme kazanarak yükselen ve yatırımcılardan firmalar, hatta hükümetlere kadar herkesin dikkatini çeken kripto paralar, adından çokça söz ettirmeyi başarmıştı. Dünya çapında milyonlarca kişinin yatırım yaptığı ve hatta bazı kişilerin alışveriş karşılığı ödeme yapabildiği kripto paralar, 2017 yılında ki yükselişin ardından 2018 başlarında duraklamaya başladı. Bitcoin ve Etherium’da yaşanan bu duraklama devam etti ve 2018’in sonlarına doğru tüm kripto paralar değer kaybetmeye başladı. Geçtiğimiz yıl Bitcoin ve Etherium yatırımcıları için kabus gibi geçse de bir çok yatırımcı kayıpların geri kazanılacağını düşünüyordu.

Dalgalı ve bol kayıplı geçen bir yılın ardından 2019 yılına da sakin başlayan kripto para piyasası, son haftalarda hareketlenmeye başladı. Yaşanılan bu yükseliş ve hareketlenme ile son 1 ayda yatırımcıların yaşadığı kayıpların geri kazanıldığı söyleniyor. İçinde bulunduğumuz yılın başlarında ani değer kayıpları yaşayan Bitcoin, 17 Şubat’tan itibaren yavaş ve istikrarlı bir büyüme grafiği gösteriyor. Son olarak 3.750 dolar seviyesinde seyreden Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda yeniden 4.000 dolar bandını aşacağı tahmin ediliyor.

Bitcoin’in en yakın rakibi olan Etherium ise uzun süredir 140 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Kripto para piyasasında izlenmeye başlanan yükseliş ile Etherium’un da önümüzdeki haftalarda 150 dolar barajını aşacağı düşünülüyor.

Bitcoin ve Etherium yükselir mi?

Bitcoin yükselir mi ?

Asya kıtasının en büyük online alışveriş firmalarından biri olan Rakuten firmasının bir kripto para birimi geliştirmeye hazırlandığı söylentileri yayılmış durumda. Söylentilere göre kripto paraların dünya üzerinde en çok kullanıldığı ülke olan Japonya, bu yeni para birimi ile yakından ilgileniyor. Dünya’nın en büyük işlem hacmine sahip firmalarının kripto para birimleri ile ilgili attığı adımlar ise yatırımcıların kripto paralara ilgisinin artmasına neden olmaktadır. Bu sebeple 2019 yılı sonunda başta Bitcoin ve Etherium olmak üzere tüm kripto para birimlerinin değer kazanacağı öngörülüyor.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir