Öğrenciye Kredi Veren Bankalar ve Kredi Şartları

Öğrenciye kredi veren bankalar
Bu yazıyı paylaşın;

Öğrenciye kredi veren bankalar hangileridir? Öğrenci kredisi için gerekli şartlar ve istenen belgeler nelerdir?

Eğitim hayatını devam ettirmek isteyen ancak finansman ihtiyacı olan öğrenciler, çeşitli bankalardan kredi alarak bu ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Para ihtiyacı olan öğrenciler bir çok bankaya kredi başvurusu yapsa da başvuruları sadece bazı bankalar kabul etmektedir. Bankalar kredi vermek için maaş bordrosu, bir mülkün ipoteği veya bir kefil şartı arar. Ancak tüm bu şartlardan birini bile karşılayamayan öğrenciler için de kredi almak imkansız değildir.

Öğrenciye kredi veren bankalar sadece bir kaç banka ile sınırlıdır. Çünkü çoğu banka kredi vereceği kişinin bankaya bir teminat vermesini talep eder. Bir öğrencinin banka teminatlarını karşılayabilmesi ise neredeyse imkansızdır. Bu gibi durumlarda öğrencilerin imdadına çeşitli bankaların düzenlediği öğrenciye kredi kampanyası yetişmektedir. Öğrenciler için hazırlanan kredi kampanyaları genellikle düşük miktarlarda olur ve ödeme planı daha esnek şartlara sahiptir. Ancak hiç bir geliri olmayan öğrenciler için düşük miktar ve esnek ödeme seçeneği bile risk taşımaktadır. Bu sebeple kredi kullanmak isteyen öğrencilerin kredi ödeme şartlarını önceden gözden geçirmesi ve mutlaka çok iyi değerlendirme yapması gerekir. Tüm bu ön bilgileri verdikten ve gerekli uyarıları yaptıktan sonra öğrenciye kredi veren bankaları incelemeye geçelim…

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Eğitime Destek Kredisi

Ziraat Bankası eğitime destek kredisi

Türkiye’nin en büyük devlet bankası olan Ziraat Bankası, öğrencilere eğitime destek kredisi olarak düşük faizli 60 aya kadar kredi imkanı sunuyor. Kredi kampanyası”Ders çalışmak sizden, ihtiyaçlarınızı karşılamak bizden” sloganı ile tanıtan Ziraat Bankası, kredi, öğrenci / kursiyer velilerine, öğrencinin / kursiyerin bu tür eğitim masraflarını üstlenen herhangi bir aile bireyine veya düzenli ve sürekli gelir sağlayan bir mesleği var ise öğrenciye / kursiyerlere kredi imkanı sağlamaktadır. Sadece eğitim hayatı aktif olan öğrencilere verilen kredi esnek ödeme şartlarına sahip ve finansman ihtiyacı olan tüm öğrencilerin kullanımına uygun. Ziraat Bankası öğrenci kredisi kullanmak için aranan şart ise, krediyi kullanacak kişinin kredi notunun düşük olmaması. Eğer daha önceden kara liste dediğimiz listeye dahil olmadıysanız bu destek kredisine başvurarak bu imkandan faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası öğrenci kredisi için gerekli belgeler;
– Başvuru Formu
– Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi aslı ve fotokopisi
– Gerek görülürse banka tarafından istenecek ek belgeler

İş Bankası Eğitim Kredisi

İş Bankası eğitim kredisi

Öğrencilere kolay ödeme seçeneği ile kredi veren bankalardan bir tanesi de Türkiye İş Bankası’dır. İş Bankası eğitim kredisi öğrenim hayatına aktif olarak devam eden öğrencilerin finansal ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için geliştirilmiş bir kredi modelidir. Kredi kullanmak isteyen öğrenciler kredi başvurusunun ardından okul ücretini direkt olarak okul hesabına aktarabilir veya okuldan alacağı faturayı bankaya ibraz ederek krediyi nakden kullanabilir.

İş Bankası eğitim kredisi başvurusu için gerekli belgeler;
– Başvuru Formu
– Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi aslı ve fotokopisi
– Gelir durumunu gösteren belge
– Eğitim bedelini gösteren fatura aslı veya öğrenci kayıt belgesi veya okul ücretini gösteren belge

Yapı Kredi Bankası Öğrenci Kredisi

Yapı Kredi Bankası öğrenci kredisi

Uygun faiz imkanı ve kolay ödeme koşulları ile öğrenciye kredi veren bankalardan bir tanesi de Yapı Kredi Bankası’dır. Düşük faiz kampanyaları ve çeşitli esnek ödeme şartları ile öne çıkan banka, kredi ihtiyacı olan bir çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Normal şartlarda teminatsız kredi vermekten kaçınan Yapı Kredi Bankası, kredi notu yüksek öğrenciler için finansman desteği sağlamakta ve 36 aya kadar kredi kullanma imkanı tanımaktadır. Yapı Kredi öğrenci kredisi başvurusu için nüfus cüzdanı ve eğitimin aktif olarak devam ettiğini gösterir belge yeterlidir. Ancak bazı koşullarda banka ek belge veya teminat isteme hakkını saklı tutmaktadır.

Yapı Kredi Bankası öğrenci kredisi için gerekli belgeler;
– Başvuru Formu
– Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi aslı ve fotokopisi
– Gerek görülürse banka tarafından istenecek ek belgeler

Öğrenciye kredi veren bankalar listesi şimdilik bu kadar. Yeni eklenen kredi kampanyaları ve kredi seçenekleri sitemizde düzenli olarak güncellenecektir. Yeni kampanyalar ve güncel faiz indirimlerinden hemen haberdar olmak için sitemizin sol alt köşesinde bulunan butona tıklayarak abone olabilir, Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir