Şarj Kablosu Kontrol ve Paketleme İşi

Bu yazıyı paylaşın;

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyenler için, şarj kablosu paketleme işi oldukça kazançlı bir ek iş imkanı oluyor.

Cep telefonu kullanımının oldukça yaygınlaştığı günümüzde, cep telefonu aksesuarlarına olan ihtiyaç da hızla artıyor. Cep telefonları ile verilen şarj cihazları ve kabloları kısa sürede bozulabiliyor ve telefon sahipleri yeni şarj cihazı yada şarj kablosu almak zorunda kalıyor.

Tüm dünyada büyük bir pazara sahip olan cep telefonu aksesuarları sektörü, ülkemizde de bir hayli büyük bir potansiyele sahiptir. Satılan şarj cihazı ve kabloların %90’a yakın bir bölümü Çin’den ithal edilmektedir. Çin dünyanın büyük bir bölümüne elektronik eşya satışı yapan ve üretim hacmi günden güne büyüyen bir ülkedir. Çin’de oluşan bu iş gücü tamamen üretime odaklanmıştır ve ürünlerin paketleme işlemi ithalatçı firmalar tarafından yapılmaktadır. Hal böyle olunca bu büyük pazar hacmine ayak uydurabilmek için ek personele ihtiyaç duyan ithalatçı firmalar, evlere ek iş vererek hem giderlerini azaltmakta, hemde işlerin daha hızlı yetişmesini sağlamaktadır.

Şarj kablosu kontrolü ve paketleme işi ile ilgili sektör bilgisini inceledikten sonra gelelim işin yapılışı ile ilgili detaylara.

İlk adım; ürün kontrolü

Üretilen ürünlerin ilk kontrolü üretici firma tarafından yapılsa da, ithalatçı firmalar olası arızalı ürünleri tespit etmek ve değişim sürecini başlatmak üzere ürünlerin yeniden kontrol edilmesini talep etmektedir. Ürünlerin kontrol testi ise, paketleme işini alan personel tarafından yapılmaktadır. Firma tarafından daha önceden personele teslim edilen adaptör ve telefon ile kablonun sağlamlığı ve çalışır durumda olduğu kontrol edilmelidir. Sağlam kablolar paketlenmek üzere ayrılmalı, arızalı ürünler ise iade veya değişim yapılmak üzere kutulara koyulmalıdır.

İkinci adım; paketleme işlemi

Kontrolün ardından çalışır durumda olan şarj kabloları renkleri ve uzunluklarına göre seçilerek bölüm bölüm ayrılır. Ayrılan bu kablolar firmanın daha önceden verdiği lastik veya kemer ile sarılarak paketlenmeye hazır hale getirilir. Sarılan bu kablolar uygun jelatinlere yerleştirilip yapışkanlı kapakları kapatılır ve ürünler 10’arlı paketlere sayılarak yerleştirilir. Paketleme işi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli detay ürünlerin doğru uzunluk ve doğru renklerde ayrıldığından emin olmaktır.

Şarj kablosu paketleme işi veren firmalar

Cep telefonu aksesuarları ve yedek parça ithalatı yapan firmalar, genellikle evlere paketleme işi vermektedir. Yakın çevrenizde bulunan bu firmalar ile görüşerek evde ek iş yapmaya başlayabilirsiniz. Yeni ek iş bilgilerinden hemen haberdar olmak için sitemizin sol alt köşesinde bulunan butona tıklayarak abone olabilirsiniz. Bu iş için uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, aşağıda ki form aracılığı ile bildirebilirsiniz.

Diğer güncel ek iş seçeneklerini incelemek için BURAYA tıklayınız.

Bu yazıyı paylaşın;

19 Comments on “Şarj Kablosu Kontrol ve Paketleme İşi”

 1. Merhabalar,
  Sağlam ve güvenilir bir sonuç için bizimle e mail adresimizden iletişime geçin lütfen.

 2. Merhabalar. Eskişehir merkezde oturuyorum. Evde ek iş yapmak istiyorum. Bu ise gerçekten çok ihtiyacım var. Ilgilenirseniz çok sevinirim.

 3. 5 kişiyiz ekip olarak hızlı ve düzenli çalışabilirz. Tabiki siz bize sanş verirseniz sevgiler
  İzmir buca

 4. Merhaba 25 yaşındayım istanbul kartalda otuyorum evleyim 9aylık çocuğum var onun masraflarını karşılamak için ek ise ihtiyacım var asgari ücretle çocuk büyütmek çok zor heleki bu devirde mama bez hastahane masrafları 2 maaş gidiyor eşimle beraber akşamları yapabileceğimizek iş arıyoruz lütfen yardımcı olun

 5. İstanbul Esenyurtta oturuyorum acil olarak evde paketleme işi arıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 6. 10 kişilik gurubum var iş istiyorum bunun zamanla artacagına inanıyorum iş arayan cok kişi var burda lütfen yardımcı olursanız tsk

 7. Merhaba Antalaya Muratpaşa ikamet ediyorum iki kişiyiz elimi gayet hızlıdır Bilgi alabilirmiyim Lütfen her türlü paketleme işi olur

 8. Avcılar Cihangir mahallesinde yaşıyorum. Evde paketleme işi istiyorum. İrtibata geçerseniz sevinirim.

 9. Merhaba Tekirdağ Çerkezköy de ikamet ediyorum elim hızlıdır işi zamanında bitiririm dönüş yaparsanız sevinirim paketleme işlerini istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir