Seçim Sonrası Dolar, Euro ve Altın Fiyatları

secim sonrasi dolar fiyatlari
Bu yazıyı paylaşın;

Seçim sonrası dolar, euro ve altın fiyatları ne durumda? Dolar ve euro yükselecek mi? İşte seçim sonrası piyasalarda son durum.

31 Mart yerel seçimlerinden önce ki son işlem gününde 5,58’den işlem gören dolar, seçimin ardından yeni haftaya hareketli başladı. Açılışta 5,62 seviyelerine yükselen dolar daha sonra 5,59 bandına geriledi. Ancak gerileme bandında çok fazla sabit kalamayan dolar kuru ani bir yukarı eğilim ile 5,70 seviyelerine kadar yükseldi.

Yerel seçimlerin ardından Borsa İstanbul güne 0,13’lük bir büyüme ile başladı. Fakat borsa endeksi saat 10:20 sularında 1,65 kayıp yaşadı ve 92 bin 250 puana geriledi.

Seçim sonrası dolar ne olur konusunun yanında diğer döviz ve altın fiyatları da oldukça yakından takip eidliyor. Dolar ile birlikte 1 Nisan sabahı euro ve altın fiyatlarında da yukarı yönlü hareket gözlendi. Dalgalı bir grafiğe sahip olan döviz ve altın piyasalarında Euro/TL 6.30 – 6.40, sterlin/TL ise 7.35 – 7.40 arasında değişiyor. Altının gram fiyatı ise 233,04 bandında seyrediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan balkon konuşması

Yerel seçim sonuçlarının netleşmeye başlaması ile birlikte balkon konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan önümüzde ki 4,5 yılı ekonomik reformlar ile geçireceğiz diyerek sözlerine şöyle devam etti; “Türkiye olarak serbest piyasa ekonomisi kurallarından taviz vermeden, kendi hedeflerimiz doğrultusunda oluşturduğumuz güçlü ekonomi programını dikkatle hayata geçireceğiz.”

Ekonomik gelişmeler ile ilgili açıklama yapan bir diğer isim Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ise Twitter’dan yaptığı açıklamada; “Seçim geride kaldı. Bizim için ana gündemin ekonomide reform ve değişimin olduğu 4.5 yıllık kesintisiz bir dönem başlıyor.” ifadelerini kullandı.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir