Tekstil Sektöründe Kıyafet Kontrolü ve Etiketleme İşi

Kıyafet kontrolü ve etiketleme işi
Bu yazıyı paylaşın;

Tekstil sektörü para kazanmak isteyen hanımların en çok tercih ettiği sektörlerin başında geliyor. Kıyafet kontrolü ve etiketleme iş yaparak para kazanmak ile ilgili derlediğimiz bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Tekstil sektörü her zaman bayanlar için ideal iş sektörü olmuştur. Bir çok tekstil firması atölye veya fabrikalarında binlerce bayana iş vermekte ve istihdam sağlamaktadır. Üretimden paketlemeye, kontrolden etiket basımına kadar onlarca iş modeli tekstil atölyelerinde bayanları beklemektedir. Kıyafet üretimi artık makineler tarafından yapıldığı için kadınlara kıyafet dikim işi verilmemektedir. Ancak dikim sonrası yapılacak bir çok işlem bayanlar tarafından manuel olarak yapılmaktadır. Bir çok atölyede ve fabrikada üretilen kıyafetlerin ilk olarak kontrolü, kontrolden geçenlerin etiket basımı ve ardından ürünlerin ambalajlanması kadınlar tarafından yapılmaktadır.

Kıyafet kontrolü ve etiketleme işi nasıl yapılır ?

Makinelerde üretilen kıyafetler üretimden çıkar çıkmaz kontrolden sorumlu kadınların bulunduğu reyona getirilir ve defosunun olup olmadığı kontrol edilir. Yapılan kontrolün ardından defolu ürünler tespit edilerek, daha önceden belirlenmiş kutulara ayrılır. Defosu bulunmayan ürünlere ise ilgili etiketler eklenerek ambalajlara yerleştirilir ve satışa hazır hale getirilir. Bu işlem yurt genelinde binlerce firmada yüz binlerce kişi tarafından düzenli olarak yapılmaktadır. Kıyafet kontrolü ve etiketleme işinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ürünlerin defolarının iyi kontrol edilmesi ve etiketleme işinin düzenli yapılmasıdır. Kıyafet kontrolü ve etiketleme işi oldukça kolay ve herkesin yapabileceği bir iştir.

Kıyafet kontrolü işi veren firmalar ve aylık kazanç

Kıyafet kontrolü ve paketleme işi

Kıyafet kontrolü ve etiketleme işi veren firmalar, üretim yapan veya toptan kıyafet satışı yapan firmalardır. Üretim yapan firmalar üretimden çıkan ürünlerin kontrol ve etiketleme işini kendi bünyesinde yaptırır ve satışa hazır hale gelmesini hedefler. Toptan kıyafet alın satımı yapan firmalar ise karışık halde gelen kıyafetlerin kontrol, etiketleme ve paketleme işlemini ilgili personeller aracılığı ile sağlamaktadır. Çevrenizde bulunan tekstil atölyeleri veya kıyafet satan toptancılar ile görüşerek kıyafet kontrolü ve etiketleme işi yapabilirsiniz. Ayrıca İşkur iş ilanlarını da inceleyerek benzer işlere başvuru yapabilirsiniz.

Kıyafet kontrolü ve etiketleme işi yapan personel genellikle asgari ücretle çalışan kişilerden oluşur.  Ancak iş potansiyeli ve firmada çalışılan süreye bağlı olarak maaşlar aylık 2.500 TL’ye kadar yükselebilmektedir. Bunun yanında çalışanlar, haftada bir gün tatil, sosyal güvence, personel servisi ve öğle yemeği imkanlarından da faydalanabiliyor.

Yeni iş fikirleri ve iş imkanları ile ilgili bilgiler sitemizde düzenli olarak paylaşılmaya devam edecektir. Güncel bilgilerden ve iş imkanlarından hemen haberdar olabilmek için sitemizin sol alt köşesinde bulunan butona tıklayarak abone olabilir veya Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın;

9 Comments on “Tekstil Sektöründe Kıyafet Kontrolü ve Etiketleme İşi”

  1. Merhaba Tekirdağ Çerkezköy de ikamet ediyorum elim hızlıdır işi zamanında bitiririm dönüş yaparsanız sevinirim paketleme işlerini istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir