Vakıfbank, konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarını düşürdü

Bu yazıyı paylaşın;

Vakıfbank Genel Merkezi’nden yapılan açıklama ile kredi faiz indirimi yapıldığı bildirildi. Yapılan düzenlemenin ardından Vakıfbank konut kredisi, araç kredisi ve ihtiyaç kredisi oranları kaç oldu?

Vakıfbank’tan yapılan açıklamaya göre tüm araç, konut ve ihtiyaç kredilerinde mevcut faiz oranlarının düşürüldüğü bildirildi. Daha önce banka borç yapılandırma kampanyası ve KOBİ’lere destek kredisi ile ilklere imza atan Vakıfbank, yine bir ilke imza atarak kredi faiz indirimi kararı aldı. Piyasalar tarafından oldukça olumlu karşılanan Vakıfbank kredi faiz indirimi ile ilgili detayları inceleyelim.

Yapılan son düzenlemeye göre Vakıfbank, 1,5 milyon TL’ye kadar olan konut kredisi faiz oranlarını 1,63’ten 1,49’a indirdi. Tüm mevcut kredi borçlularının faydalanabileceği faiz oranları ev almak isteyen milyonlarca kişiye umut oldu. Konut kredisinin yanında sıfır ve ikinci el araç kredisi faiz oranlarında da indirim yapan Vakıfbank, söz konusu kredi faiz oranlarını ise 1,72’den 1,55’e düşürdü. Böylece sıfır ve ikinci el araç piyasasının canlanacağını belirten yetkililer piyasaların bu indirime olumlu cevap vereceğini düşünüyor.

Vakifbank konut, araç ve ihtiyaç kredisi faiz indirimi

Konut ve araç kredisi faiz oranları ile birlikte bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarında da indirime giden banka, bireysel ihtiyaç kredilerinde de indirim kararı aldı ve 1,77 olan güncel bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarını 1,59 olarak güncelledi.

Konut, araç ve bireysel ihtiyaç kredi faizlerinde yapılan bu indirimin piyasalara olumlu yansıyacağını düşünen uzmanlar, düşük faizli KOBİ destek kredisinden sonra yine ilklere imza atan Vakıfbank’ın herkes için büyük bir fırsat sunduğu görüşünde.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir