Web Siteleri İçin Makale Yazarak Para Kazanmak

makale yazarak para kazanmak
Bu yazıyı paylaşın;

En yaygın internetten para kazanma yöntemlerinden olan makale yazarak para kazanmak ile ilgili tüm bilgileri merak edenler için derledik.

Aradığımız bir bilgiye saniyeler içinde ulaşmamızı sağlayan internet, günümüzde tüm dünyada yaygın olarak kullanılıyor. Merak ettiğiniz bir şeyi internetten arattığınız zaman karşınıza çıkan milyonlarca seçenek, internetin faydalı yönlerinden yalnızca bir tanesi. Peki aradığınız bu bilgiler sizlere nasıl sunuluyor hiç merak ettiniz mi?

İnternet uçsuz bucaksız bir deniz ve bu denizde milyonlarca web sitesi bulunuyor. Her bir web sitesi konusu, içeriği ve tasarımı ile birbirinden farklılık gösteriyor. Bu web sitelerini takip eden ve aradığımız bilgiye ulaşmamıza yardımcı olan platformlar ise arama motorlarıdır. Arama motorları bir web sitesinde yayınlayan yazıyı tarayarak bir kullanıcı o konu ile alakalı bir arama yaptığı zaman sunmak üzere belleğine kayıt eder. Bu sebeple web site sahipleri sitelerine olabildiğince fazla ve faydalı bilgiler yükleyerek daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedeflemektedir. Web site sahiplerinin daha fazla içerik yayınlayarak daha fazla kullanıcıya ulaşma hedefi makale yazarak para kazanma fikrine sahip kişiler için gelir kaynağı oluyor.

Makale yazarlığı ile ilgili kısa bilgiyi verdiğimize göre, makale yazarak veya içerik üreterek para kazanma ile ilgili seçeneklere geçelim.

Site editörlüğü yapmak

Site editörlüğü yapmak

Web sitelerinde okuduğumuz veya gördüğümüz her içerik bir editör tarafından oluşturulup, gerekli kontroller yapılıp yayınlanmaktadır. Sitenin kategori çeşitliliğine veya trafiğine göre daha fazla editör görev yapabilir ve site işleyişi bu şekilde sağlanabilir. Eğer belirli bir konuya ilginiz veya belli bir konuda uzmanlığınız var ise herhangi bir sitede kategori veya genel site editörlüğü yaparak para kazanabilirsiniz.

Editörlük ücretleri günlük içerik sayısı ile sabitlenerek genellikle haftalık veya aylık ödenmektedir. Editörlük başvurunuz esnasında site sahibi günlük kaç adet makale istediğini, bu makalelerin hangi aralıklarla sitede yayınlanacağını ve diğer tüm detayları editör adayları ile görüşmektedir. Yapılan bu görüşmede anlaşmaya varılan kurallar hem editörlerin hemde site sahibinin uyması gereken kurallardır. Site güncelliğinin önemi bakımından editörler düzenli olarak içerik oluşturmak ve sitede yayınlamak ile yükümlüdür.

Freelance makale yazarlığı

Freelance makale yazarlığı yapmak

İyi bir bilgi birikimine sahip olan, imla kurallarına dikkat eden ve içerik oluşturabilen binlerce kişi freelance makale yazarlığı yaparak para kazanmaktadır. Belirli bir konuda veya birkaç konuda birden çeşitli içerikler oluşturarak bu içeriklerinizi webmaster forumlarında veya freelancer platformlarında satabilirsiniz. Akıcı bir kaleme sahipseniz ve SEO kurallarına uygun özgün içerikler oluşturursanız freelance makale yazarlığı yapmak sizin için oldukça kazançlı bir iş haline gelebilir.

Freelance makale yazarlığı sizi elbette çok zengin etmez. Ancak günümüzde milyonlarca kişi bu işi bir ek gelir haline getirmiş, binlerce kişi ise bu işi bir meslek haline getirmiş ve geçimini bu şekilde sağlamaktadır. İçerik ücretleri içeriğin kelime sayısına ve içerik kalitesine göre belirlenmektedir. Bunların yanında satılacak içerikler özgünlük testinden de geçirilerek kopya içerik olup olmadığı kontrol edilmektedir.

Bu yazıyı paylaşın;

6 Comments on “Web Siteleri İçin Makale Yazarak Para Kazanmak”

  1. ben hep bir şeyler yazmak anlatmak yazarak duygu yaşmak birilerin yaşadınız yazmak onun açısında duşunmek harika kelımesın yaşıyarak yazmak benın mutlu edıyor

  2. sabah gözlerin açtı benim çocuklarım büyük kızım kendini anlatabilir ama küçük kızım malesef anlatamıyor çümkü küçük kızım konuşamıyor sadece gözlerinle anlatıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir