YSK Lise ve Önlisans Mezunu Zabıt Katibi Alımı Yapacak

Bu yazıyı paylaşın;

YSK geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir ilanla lise ve önlisans mezunu 153 zabıt katibi alımı yapacağını duyurdu. İşte YSK zabıt katibi alımı şartları ve son başvuru tarihi…

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlayarak kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere 153 zabıt katibi alınacağını duyurdu. Zabıt katipliği başvuruları 14 Ekim’de başladı ve 21 Ekim Pazartesi günü sona erecek.

En az lise mezunu adayların başvurabileceği zabıt katibi alımına katılacak adayların karşılaması gereken şartlar ise şöyle;

  • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmak .
  • İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak.
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak .
  • 2018 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSS94 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak.
  • En az lise mezunu olmak.
  • Askerlik görevini tamamlamış olmak.

Zabıt katipliği başvurusu nasıl yapılacak?

Gerekli şartları sağlayan ve zabıt katipliği başvurusu yapmak isteyen adayların, YSK’nın resmi internet sitesi (www.ysk.gov.tr) üzerinden form doldurarak kuruma online olarak göndermesi gerekiyor. Kurum internet sitesinde bulunan elektronik form harici posta, mektup ve benzeri yollar ile başvuru yapılamayacaktır.

YSK zabıt katibi alımı başvuru klavuzu için TIKLAYIN

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir