Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranı İndirimi Yaptı

Bu yazıyı paylaşın;

Ziraat Bankası 4 Mart 2019 tarihi itibari ile konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarında indirim yapıldığını duyurdu. Son indirim ile Ziraat Bankası konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranları ne oldu? İşte Ziraat Bankası 2019 kredi faiz oranı indirimi detayları.

Enflasyon ile topyekün mücadele kapsamında kredi faiz oranı indirimi yapan bankalar listesine Ziraat Bankası’da katıldı. Kurulduğu günden bu yana çiftçinin ve vatandaşın en büyük destekçilerinden olan Ziraat Bankası, yaptığı açıklama ile 4 Mart 2019 tarihi itibari ile tüm konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarında indirim yaptığını duyurdu. Yapılan indirim ile 120 aya kadar olan konut kredisi faiz oranları yüzde 1,28’e, 60 aya kadar olan ihtiyaç kredisi faiz oranları ise yüzde 1,53’e düşürüldü.

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’nden söz konusu faiz indirimine dair yapılan açıklama şu şekilde; ”Ziraat Bankası ülkeye katma değer sağlayan her ekonomik faaliyetin yanında olma anlayışının bir parçası olarak konut sektörüne uzun yıllardır öncü ve etkin finansal çözümler sunuyor. Her yıl pazar payını kesintisiz artıran Ziraat Bankası konut kredilerinde sektörün açık ara lider bankası konumuna ulaştı. Ziraat Bankası, müşterilerinin konut kredisi taleplerini, uygun faiz oranları, üstün hizmet kalitesi, hızlı ve kolay değerlendirme süreçleri, her kesime uygun koşullarda sunulan geniş ürün yelpazesi ve gelire uygun özel ödeme planı seçenekleri ile karşılamayı sürdürüyor.

Banka, bir yandan konut üreticisi firmalar ile bireyleri düşünen çözüm önerilerini sürekli geliştirmeye devam ederken, aynı zamanda vatandaşların mümkün olan en iyi maliyetle konut edinmelerini amaçlıyor. Bu çerçevede Ziraat Bankası, son dönemde ekonomide yaşanan olumlu gelişmeleri ve maliyetlerde görülen iyileşmeyi müşterilerine yansıtmak amacıyla konut kredisi faiz oranlarını 4 Mart’tan itibaren 120 aya kadar tüm vadelerde aylık yüzde 1,28’e indirdi. Diğer taraftan, ihtiyaç kredilerinde de 60 aya kadar vadelerde faiz oranını aylık yüzde 1,53’e düşürdü. Her gelir grubunda yer alan müşterilerin kullanımına sunulan bu imkanlar ile gerek konut ihtiyacı olan vatandaşlara gerekse de konut üreticisi firmalara önemli bir destek sağlanmasının yanı sıra, ihtiyaç kredilerinde de müşterilere maliyet avantajı sağlanacak.”

Ziraat Bankası 2019 yılı kredi faiz indirimi avantajından mevcut kredi borcu olanların ve yeni kredi kullanacak vatandaşların faydalanması öngörülüyor.

Bu yazıyı paylaşın;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir